ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GRUPY MUSZKIETERÓW

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GRUPY MUSZKIETERÓW

22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi. Wydarzenie ma na celu promowanie ochrony środowiska, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz angażowanie jak najszerszej społeczności w działania na rzecz dobra naszej planety. Przy tej okazji Grupa Muszkieterów publikuje raport z jej działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dzień Ziemi jest wydarzeniem o ogromnym zasięgu, w które co roku włącza się ponad miliard osób na całym świecie. Chętni biorą udział w różnego typu akcjach ekologicznych, np. zbieraniu śmieci czy sadzeniu nowych drzew. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problem niszczenia środowiska naturalnego, a przede wszystkim zachęcenie społeczeństwa do dbania o czystość planety nie tylko 22 kwietnia, ale przez 356 dni w roku.

Troska o środowisko na stałe wpisuje się także w strategię Grupy Muszkieterów, a sklepy należące do sieci podejmują działania służące zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej. Ich odzwierciedleniem jest obecnie wdrażany plan efektywności energetycznej. Jego założenia mówią o oszczędnościach zużycia energii w 2020 roku rzędu 30 proc. w stosunku do zużycia ogółem w 2014 roku oraz o 10 proc. zwiększeniu korzystania z energii odnawialnej w 2020 roku.

Obok postępujących zmian klimatycznych nie da się przejść obojętnie, gdyż stanowią one zagrożenie dla pokoleń naszych dzieci i wnuków. Konkretne działania na rzecz oszczędności energetycznej są więc naszym obowiązkiem. Bardzo chętnie wspieramy i będziemy wspierać nasze sklepy na drodze ku efektywności energetycznej. Warta podkreślenia jest informacja, że kilkadziesiąt z nich już przeprowadziło audyt energetyczny – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Wdrażaniu założeń związanych z transformacją energetyczną służył projekt Licea, wprowadzony przez Narodową Agencję Poszanowania Energii, w który zaangażowały się sklepy Intermarché i Bricomarché. W rezultacie aż 31 placówek skorzystało ze wsparcia wyspecjalizowanych konsultantów oraz przeprowadziło audyt energetyczny.

Raportowanie Grupy Muszkieterów

Działania na rzecz lokalnych społeczności i środowiska są na stałe wpisane w strategię Grupy Muszkieterów we wszystkich krajach w których operują sklepy sieci. Są to konsekwentnie realizowane działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu we Francji, Belgii, Polsce i Portugalii. Zostały one zebrane w raporcie z działań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Grupy za 2016 rok. Raport kompleksowo opisuje inicjatywy realizowane przez Muszkieterów oraz projekty i przedsięwzięcia na najbliższe lata.

Raport można pobrać TUTAJ

Dodano: 09 kwietnia 2018
Podziel się na: