ZMIANY NA CZELE INTERMARCHÉ. DO SIECI DOŁĄCZA TOMASZ WALIGÓRSKI

ZMIANY NA CZELE INTERMARCHÉ. DO SIECI DOŁĄCZA TOMASZ WALIGÓRSKI

Od 14 czerwca 2021 roku do Grupy Muszkieterów i sieci Intermarché dołączy Tomasz Waligórski, manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży retail.

Tomasz Waligórski zdobywał doświadczenie zajmując różne stanowiska w Jeronimo Martins w Polsce i Portugalii, później pracował jako CEO w PoloMarket, a następnie jako General Director Retail w Eurocash i jako Chief Commercial Officer w spółce SPAR w Poznaniu.

Po okresie restrukturyzacji oraz ustabilizowania biznesu, Intermarché wchodzi w trzeci etap planu transformacji. Przede wszystkim sieć wraca na ścieżkę rozwoju, czyli intensywnego poszukiwania nowych lokalizacji i dołączania do Grupy przyszłych właścicieli sklepów Intermarché. Po drugie kontynuujemy digitalizację sieci i rozwijamy ofertę e-commerce poprzez usługę Intermarché Drive. Ponadto dążymy do organicznego wzrostu obrotów like-for-like, m.in. poprzez rozszerzanie oferty produktów świeżych, rozwój marek własnych, repozycjonowanie cenowe, ambitny plan remodelingu sklepów w ramach konceptu Intermarché Power, a także dalsze wzmacnianie platformy marki. Bardzo dziękujemy Markowi Wojnowskiemu za udane ostatnie dwa lata współpracy, podczas których osiągnęliśmy wiele biznesowych sukcesów oraz życzymy mu powodzenia w kolejnych projektach mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce i dodaje – Cieszymy się, że dołącza do nas Tomasz, którego doświadczenie zawodowe w pełni odpowiada na nasze ambicje i wyzwania. Witamy serdecznie Tomasza i życzymy mu sukcesów w nowej roli.

Tomasz Waligórski będzie ściśle współpracował z zarządem przy tworzeniu długoterminowej strategii handlowej i rozwoju Intermarché, a także przy skutecznym wdrożeniu zaplanowanych działań.

Jesteśmy przekonani, że bogate doświadczenie Tomasza pozwoli nam wspólnie rozwijać Intermarché, tak aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów oraz przedsiębiorców prowadzących supermarkety sieci. Cieszymy się, że Tomasz wspólnie z nami – właścicielami sklepów wchodzącymi w skład zarządu – będzie tworzył skuteczną strategię handlową nadmienia Thierry Klupczyński, Prezes Dyrekcji Handlowej Intermarché i właściciel sklepu w Gdańsku.

Ogromnie się cieszę z możliwości dołączenia do Grupy Muszkieterów, jednego z kluczowych retailerów w Europie i czołowego gracza biznesowego w Polsce. W marce Intermarché dostrzegam ogromny potencjał rozwoju i solidne fundamenty, więc tym bardziej jestem przekonany, że wykorzystując moje doświadczenie retailowe wspólnie wypracujemy dalsze sukcesy siecimówi Tomasz Waligórski, który staje na czele sieci Intermarché w Polsce od 1.07.2021 r.

Dodano: 31 maja 2021
Podziel się na: