Charytatywna zbiórka publiczna „Muszkieterowie dzieciom” w sklepach Intermarché oraz Bricomarché

Charytatywna zbiórka publiczna „Muszkieterowie dzieciom” w sklepach Intermarché oraz Bricomarché

19 lutego br. w sklepach Intermarché oraz Bricomarché rozpoczęła się zbiórka publiczna, dzięki której Klienci sklepów mogą wesprzeć działania charytatywne Grupy Muszkieterów.

Celem zbiórki jest pozyskanie dodatkowych funduszy na działalność pożytku publicznego Fundacji Muszkieterów. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację kolonii dla potrzebujących dzieci w ramach akcji „Wakacje z Muszkieterami” oraz pomoc osobom przewlekle chorym i niepełnosprawnym w leczeniu i rehabilitacji.

Dostajemy bardzo dużo pozytywnych informacji zwrotnych od podopiecznych oraz beneficjentów naszych programów. Według nich działania Grupy Muszkieterów przynoszą wiele dobrego, wypływają na ich rozwój oraz realnie pomagają przezwyciężyć codzienne zmagania. W 2018 roku chcemy zapewnić wyjazdy wakacyjne oraz pomóc w skorzystaniu z właściwej rehabilitacji jeszcze większej grupie dzieci. Teraz każdy z Klientów sklepów Intermarché i Bricomarché może stać się częścią tego dzieła pomocy poprzez włączenie się w naszą zbiórkę publiczną lub zakup charytatywnej torby Fundacji Muszkieterówpowiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów i właściciel supermarketów Intermarché w Ostrowie Wielkopolskim oraz Ostrzeszowie.

Zbiórka publiczna została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i jest zarejestrowana pod numerem 2018/691/OR. Jest to już druga zbiórka prowadzona przez Fundację Muszkieterów. Więcej informacji znajduje się na portalu www.zbiorki.gov.pl

Fundacja Muszkieterów już od 16 lat działa na rzecz lokalnych społeczności, w których działają jej fundatorzy – Muszkieterowie, czyli właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché. Do tej pory Fundacja zorganizowała w ramach akcji „Wakacje z Muszkieterami” kolonie dla blisko 2000 dzieci, wspomogła kwotą 12 mln złotych przeszło 3000 organizacji społecznych oraz oddała do użytku 136 placów zabaw w całym kraju. Dodatkowo Fundacja udziela pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

 

Dodano: 17 stycznia 2017
Podziel się na: