Prawie 1,5 TYS. przebadanych kobiet w pierwszym kwartale IX edycji kampanii profilaktyki raka piersi „MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”

Prawie 1,5 TYS. przebadanych kobiet w pierwszym kwartale IX edycji kampanii profilaktyki raka piersi „MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”

Rak piersi w Polsce to jedna z najczęściej diagnozowanych chorób nowotworowych wśród kobiet – co roku w naszym kraju wykrywa się ją u ponad 17 tys. pacjentek. Dlatego Grupa Muszkieterów już po raz dziewiąty organizuje kampanię profilaktyczną raka piersi „Muszkieterowie dla Polek”. W pierwszym kwartale tegorocznej edycji programu przebadanych zostało blisko 1,5 tys. kobiet! 

Polska wciąż posiada jeden z gorszych wskaźników przeżyć w obszarze chorób nowotworowych. Dlatego kluczowa w walce z rakiem jest profilaktyka. Dzięki odpowiednim badaniom można zapobiec co drugiemu przypadkowi nowotworu złośliwego, bądź przyczynić się do jego wykrycia we wczesnym etapie.

Grupa Muszkieterów organizując kampanię „Muszkieterowie dla Polek” od lat wspiera walkę z rakiem piersi, umożliwiając paniom wykonanie specjalistycznych badań profilaktycznych. W specjalnych mammobusach przy wybranych sklepach Intermarché i Bricomarché, kobiety mogą poddać się bezpłatnemu badaniu oraz skorzystać z porad specjalisty. Akcja kierowana jest szczególnie do kobiety w wieku 50-69 lat, które znajdują się w grupie największego ryzyka.

– Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy w szczególny sposób pomagać lokalnym społecznościom. Dlatego już od 9 lat prowadzimy akcję profilaktyczną „Muszkieterowie dla Polek”. W I kwartale tegorocznej kampanii, w ciągu 40 dni badań w 25 miastach przebadaliśmy 1 446 kobiet. U 163 pań wykryto zmianę łagodną, natomiast 34 pacjentki otrzymały skierowanie na dodatkowe badania w ramach diagnostyki pogłębionej. Każda diagnoza to nadzieja na zdrowe życie, dlatego gorąco zachęcamy wszystkie panie do regularnych badań – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Oprócz systematycznego wykonywania mammografii warto zadbać o prowadzenie zdrowego stylu życia – stosowanie zbilansowanej diety ubogiej w cukier i tłuszcze, a bogatej w owoce i warzywa, uprawianie sportu, zaprzestanie palenia tytoniu, a także zmniejszenie spożycia alkoholu. Istotną rolę odgrywa tu również czas. Nie należy tygodniami odkładać wizyt u lekarza. Kobiety muszą mieć świadomość, że nie każdy guzek ma charakter nowotworowy, jednak dopiero diagnostyka pozwala na ostateczne wyjaśnienie charakteru zmiany.

Dodano: 30 czerwca 2016
Podziel się na: