Ponad 4 250 kobiet poddało się badaniom w ramach VIII edycji kampanii profilaktyki raka piersi „MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”

Ponad 4 250 kobiet poddało się badaniom w ramach VIII edycji kampanii profilaktyki raka piersi „MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”

PONAD 4 250 KOBIET PODDAŁO SIĘ BADANIOM W RAMACH VIII EDYCJI KAMPANII PROFILAKTYKI RAKA PIERSI „MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”

Grupa Muszkieterów już od 9 lat prowadzi kampanię profilaktyki raka piersi „Muszkieterowie dla Polek”. W ubiegłym roku z badań mammograficznych skorzystało łącznie 4258 pacjentek, a od początku trwania akcji ponad 36 000. Tegoroczna akcja trwa do końca grudnia.

Już za nieco ponad dwa tygodnie międzynarodowy Dzień Kobiet. O panie, a szczególnie o ich zdrowie, powinniśmy jednak dbać na co dzień. Zachęcajmy je do regularnych badań, aby mogły cieszyć się życiem.

Rak piersi to wciąż jedna z najczęściej diagnozowanych chorób nowotworowych wśród kobiet. Ubiegłoroczne badanie IQS1 wskazuje jednak, że w rodzinach aż 65% kobiet rozmawia się o nowotworach albo rzadko albo w ogóle.

Grupa Muszkieterów organizując kampanię „Muszkieterowie dla Polek” wspiera walkę z rakiem piersi, umożliwiając paniom wykonanie specjalistycznych badań profilaktycznych. W grupie największego ryzyka znajdują się kobiety w wieku 50-69 lat, dlatego akcja kierowana jest szczególnie do nich.

– Odsetek kobiet w Polsce, które zachorowały na raka piersi, jest wciąż znacznie wyższy niż w pozostałych krajach Europy. Grupa Muszkieterów już od wielu lat prowadzi akcję profilaktyczną, skierowaną w szczególności do kobiet z małych i średnich miejscowości. Naszym celem jest szerzenie świadomości, iż regularne badania mogą uratować ich zdrowie, a nawet życie – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Zeszłoroczna edycja akcji „Muszkieterowie dla Polek” trwała od 7 stycznia do 15 grudnia. Przebadało się w niej łącznie 4258 kobiet. U 503 z nich wykryto zmianę łagodną, a 139 pacjentek otrzymało skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę. W województwie dolnośląskim badaniom poddało się 1032 kobiet, 1608 w lubuskim, zaś w województwie wielkopolskim 1618.

Tegoroczna akcja trwa od 7 stycznia. Grupa Muszkieterów przy jej organizacji ponownie korzysta z fachowej pomocy Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry. Mammobusy ośrodka, czekają na pacjentki na parkingach wybranych sklepów Intermarché i Bricomarché.

– Zachorowalność na raka piersi w Polsce nieustannie wzrasta, dlatego odpowiednia profilaktyka jest kwestią kluczową. Panie muszą wiedzieć, że badanie jest bezpieczne a wykrycie choroby w jej początkowym stadium daje dużą szansę na całkowite wyleczenie – mówi Jadwiga Skiruk z ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 270 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 230 supermarketów Intermarché i 121 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl, www. Intermarché.pl i www.bricomarche.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska Sp. z o.o., ul. Świętego Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne
tel. 61 665 12 09
e-mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Dodano: 19 lutego 2016
Podziel się na: