MUSZKIETEROWIE WŚRÓD 50 NAJWIĘKSZYCH FIRM W POLSCE

MUSZKIETEROWIE WŚRÓD 50 NAJWIĘKSZYCH FIRM W POLSCE

Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, znalazła się na 48. miejscu pierwszej edycji rankingu Najwięksi money.pl. W zestawieniu wzięto pod uwagę szereg informacji finansowych, które pozwoliły wyłonić liderów polskiego rynku w zakresie przemysłu i usług.

Dynamiczny rozwój Muszkieterów

Opublikowany w lipcu ranking Najwięksi money.pl to pierwsze w Polsce tak obszerne oraz otwarte dla wszystkich zestawienie firm działających w kraju. Grupa Muszkieterów zajęła w nim 48. miejsce z 600 dzięki wynikom osiągniętym w 2019 i 2020 roku. W 2019 roku sieć Intermarché, wraz z przymarketowymi stacjami paliw, wypracowała obroty na poziomie 5,18 miliarda złotych, wyniki sieci Bricomarché wyniosły natomiast w tym okresie rekordowe 2,55 miliarda złotych. Otwarto trzy kolejne supermarkety Intermarché oraz trzy stacje paliw, a nowych sklepów Bricomarché pojawiło się łącznie aż osiem. Ponadto, w 2019 roku sieć Bricomarché zakończyła strategię otwarcia sześciu składów budowlanych. W 2020 roku obroty Muszkieterów wyniosły natomiast łącznie 7,8 miliarda złotych – 4,91 miliarda złotych w sieci Intermarché oraz ponad 2,88 miliarda złotych w sieci Bricomarché. Pomimo pandemii Muszkieterom udało się w 2020 roku otworzyć dwie nowe stacje paliw oraz aż dziewięć sklepów Bricomarché.

– Jesteśmy zadowoleni z miejsca zajętego przez Grupę Muszkieterów w rankingu Najwięksi money.pl. Potwierdza ono naszą pozycję w czołówce firm na polskim rynku i solidność naszych fundamentów biznesowych. Odzwierciedla również  ciężką pracę włożoną przez właścicieli sklepów Bricomarché i Intermarché w swoje przedsiębiorstwa i wyniki wypracowane przez Muszkieterów w ostatnich dwóch latach – mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce, i dodaje – Dziękujemy klientom za  zaufanie do marek Bricomarché i Intermarché, a wszystkim pracownikom centrali i sklepów za wspólną pracę na rzecz umacniania pozycji Muszkieterów na rynku. Jesteśmy przekonani, iż podjęte kroki i trwające prace pozwolą nam jeszcze bardziej wzmocnić pozycję Grupy w następnych edycjach rankingu.

Metodologia rankingu

Ranking Najwięksi money.pl przygotowali eksperci redakcji portalu money.pl. Dane o firmach zostały zebrane z blisko 2500 ankiet wypełnionych przez przedsiębiorstwa, a w zestawieniu wzięto pod uwagę następujące wskaźniki: przychody, przychody z eksportu, wynik finansowy, zatrudnienie oraz nakłady na działalność badawczo-rozwojową. Ranking Najwięksi money.pl został przygotowany w tym roku po raz pierwszy.

Dodano: 05 sierpnia 2021
Podziel się na: