KONWÓJ GRUPY MUSZKIETERÓW Z POMOCĄ DLA UKRAINY PRZYJECHAŁ DO POZNANIA

KONWÓJ GRUPY MUSZKIETERÓW Z POMOCĄ DLA UKRAINY PRZYJECHAŁ DO POZNANIA

Grupa Muszkieterów sprzeciwia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę i deklaruje pełną solidarność oraz chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Wyrazem tego wsparcia jest kolejna akcja pomocowa Grupy i zarządzanej przez nią sieci Intermarché, tym razem związana z przekazaniem do Polski z siedziby firmy we Francji najpotrzebniejszych produktów. Dary trafiły do Poznania, gdzie wspomogą uchodźców przebywających w mieście.

Na przekazane przez Intermarché artykuły składają się niezbędne produkty chemiczne, higieniczne i spożywcze. Miasto Poznań rozdysponuje potrzebującym przybyłym z Ukrainy 9 TIR-ów darów zebranych na blisko 300 paletach. W ramach konwojów Grupa Muszkieterów przekazała do tej pory organizacjom humanitarnym, uchodźcom i obywatelom Ukrainy pozostającym na terenie swojego kraju już 17 TIR-ów z produktami, czyli około 600 palet.

– Dzięki zaangażowaniu Grupy Muszkieterów oraz francuskiej sieci Intermarché do Poznania przyjechały tiry z najpotrzebniejszą pomocą dla uciekających przed rosyjską agresją Ukraińców. Dziękuję naszym partnerom za wspólne działania i cieszę się, że możemy wspólnie wesprzeć naszych Sąsiadów z Ukrainy, zmuszonych do ucieczki ze swoich domów i szukania schronienia przed rosyjskim agresorem w naszych miastach mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Grupa Muszkieterów od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę solidaryzuje się z narodem ukraińskim. Wyrazem tego było wstrzymanie przez centralę zakupową sieci Intermarché już od 2 marca zakupu towarów wyprodukowanych na terytorium Rosji i Białorusi. Firma podjęła także współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Centrala Intermarché w Polsce, po uzgodnieniu z PAH listy najbardziej potrzebnych artykułów, przekaże produkty spożywcze o łącznej wartości dwustu tysięcy złotych. Ponadto, centrala Bricomarché za pośrednictwem Fundacji Muszkieterów przekaże PAH środki finansowe w wysokości miliona złotych. Muszkieterowie wspierają Ukrainę nie tylko ze swojej polskiej centrali – niezależnie od inicjatyw Grupy właściciele poszczególnych sklepów Intermarché i Bricomarché w całej Polsce organizują liczne lokalne zbiórki i akcje pomocowe na rzecz Ukrainy.

Jako Intermarché cały czas angażujemy się w pomoc materialną i finansową dla naszych ukraińskich Sąsiadów pokrzywdzonych agresją Rosji. Cieszę się, że TIR-y z najpotrzebniejszymi artykułami higienicznymi i spożywczymi dotarły na miejsce i zostaną przekazane potrzebującym. Cieszymy się, że możemy pomóc pokrzywdzonym z Ukrainy i partycypować we wsparciu. Działania zaangażowane społecznie są wpisane w DNA naszej firmy i wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie nieść choć trochę dobra w tym wyjątkowo trudnym dla Ukrainy czasie mówi Tomasz Waligórski, stojący na czele Intermarché.

Dodano: 05 kwietnia 2022
Podziel się na: