JEDNOCZESNE OTWARCIE SKLEPÓW INTERMARCHÉ I BRICOMARCHÉ W MILICZU

JEDNOCZESNE OTWARCIE SKLEPÓW INTERMARCHÉ I BRICOMARCHÉ W MILICZU

Muszkieterowie w Miliczu uruchomili równocześnie dwa nowe sklepy – jeden sieci Intermarché, drugi Bricomarché. Sklepy zlokalizowane są przy ul. Makowej 11 i 13, ich łączna powierzchnia handlowa to blisko 4 000 m2, a pojemność parkingu wynosi 140 miejsc. Intermarché w nowoczesnym koncepcie Power wyróżnia się na tle innych sklepów szerokim wyborem produktów świeżych, świeżo zapakowanych oraz bio. Otwarcie obu supermarketów oznacza dla Milicza również nowe miejsca pracy, dodatkowe wpływy do budżetu miasta z podatków oraz akcje społeczne organizowane przez Grupę Muszkieterów.

Otwarcie rynku w Miliczu – jedna lokalizacja, dwa sklepy

Uruchomienie dwóch nowych sklepów w Miliczu to dla Grupy Muszkieterów ważne wydarzenie. Supermarkety te oferują klientom kompleksową obsługę poprzez działanie w jednej lokalizacji. Ponadto są to pierwsze sklepy sieci Intermarché i Bricomarché w tym mieście. Ostatnie takie wydarzenie w historii działania Muszkieterów miało miejsce 13 lat temu w Ostrzeszowie.

Intermarché – bogata oferta produktów świeżych

Od 9 czerwca br. mieszkańcy Milicza i okolic mogą odwiedzać nowy sklep Intermarché przy ul. Makowej 13, którego wnętrze i elewacja zaprojektowane są zgodnie z nową szatą graficzną. Supermarket działa w nowoczesnym koncepcie Power co oznacza, że oferuje odwiedzającym szeroką gamę produktów świeżych w strefie świeżego ryneczku, artykułów bio i fit, dużą ekspozycję takich produktów jak wędliny czy owoce morza, towarów świeżo zapakowanych (zarówno wędlin, jak i serów) oraz alkoholi. Sklep wyposażony jest w piekarnię, z dostępną dla klientów samoobsługową krajalnicą do chleba, wędzarnię i długie boksy kasowe zapewniające komfort pakowania zakupów. Blisko kas znajdują się urządzenia chłodnicze z mrożonkami, a w pozostałej części sklepu klienci mogą odwiedzić specjalne strefy z ofertą sezonową, promocyjną oraz z wyprzedażami. W ofercie znajdują się towary dostarczane przez lokalnych dostawców, w tym pieczywo, produkty garmażeryjne, warzywa czy owoce, a wkrótce również browar rzemieślniczy. Zespół pracowniczy sklepu liczy około 30 osób, a obsługa klientów realizowana jest przy 4 stanowiskach kasowych. Właścicielami marketu są przedsiębiorcy posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sklepów sieci Intermarché.

Z Grupą Muszkieterów jestem związany od dawna. Moi rodzice prowadzą sklep Intermarché we Francji od 1976 roku, a ja przez 7 lat kierowałem supermarketem zlokalizowanym w Rawiczu. Obecnie od 10 lat prowadzę także sklep w Trzebnicy. Cieszę się, że w Grupie Muszkieterów mam możliwość rozwoju oraz otworzenia kolejnej placówki i poszerzania mojej działalności biznesowej. Oznacza to także, że jest zapotrzebowanie na produkty i usługi, jakie oferujemy. Nasz model biznesowy osiąga satysfakcjonujące wyniki, a dzięki dogłębnej znajomości rynku możemy dostarczać klientom odpowiednią ofertę – mówi Benjamin Ferte, właściciel sklepu Intermarché w Miliczu i Trzebnicy oraz Prezes Zarządu SCA Petrole Polska (spółki odpowiadającej za zaopatrzenie w paliwo przysklepowych stacji paliw Intermarché w Polsce).

Praktyczne informacje na temat Intermarché w Miliczu:

Adres sklepu:                                     ul. Makowa 13

Godziny otwarcia:                              pon.-sob. 07.00-21.00, ndz. 09.00-18.00

Liczba referencji:                                8-9 tys.

Akceptowane formy płatności:           gotówka, karty płatnicze, bony Sodexo

                                                           i Grupy Muszkieterów

Atuty Intermarché:

 • szeroka gama produktów świeżych, w których specjalizuje się sieć,
 • produkty od lokalnych dostawców,
 • tradycyjne wędliny wędzone na miejscu,
 • szeroka oferta win, dobieranych przez enologa Intermarché,
 • produkty ekologiczne i bio,
 • produkty garmażeryjne
 • szeroka oferta produktów marek własnych Intermarché,
 • wypiek pieczywa ze świeżego ciasta.

 

Bricomarché – szeroka gama produktów i usług

Supermarket Bricomarché zlokalizowany jest przy ul. Makowej 11 i oferuje szeroką gamę produktów z działu budowlanego, majsterkowanie, ogród i dekoracje. Celem sklepu, jak i całej sieci Bricomarché jest wspieranie klientów w rozwijaniu ich zainteresowań związanych z domem oraz utwierdzanie ich w przekonaniu, że zajmowanie się nim może być przyjemnością. Unikalny wachlarz różnorodnych kategorii asortymentowych, jaki oferuje supermarket, jest jednym z kluczowych wyróżników marki i umożliwia klientom kompleksowe zakupy produktów do domu, mieszkania czy ogrodu. Obok sklepu znajduje się ogród zewnętrzny o powierzchni 1 000 m2 oraz wiata budowlano-ogrodowa o powierzchni 700 m2. Supermarket zatrudnia około 20 pracowników, a do dyspozycji klientów są 3 kasy. By zapewnić odwiedzającym maksymalną wygodę zakupów, sklep oferuje również dodatkowe usługi, takie jak: click&collect (zamówione przez Internet zakupy można odebrać w wyznaczonej do tego strefie), transport zamówionego towaru, cięcie blatów czy możliwość bezpłatnego wypożyczenia przyczepy. Właścicielem sklepu jest przedsiębiorca z dużym doświadczeniem w obszarze handlu.

Do otwarcia sklepu w Miliczu skłoniło mnie doświadczenie zebrane podczas prowadzenia sklepu w Trzebnicy i Wrocławiu oraz potrzeba lokalnego rynkumówi Tomasz Stangenberg, właściciel sklepu Bricomarché w Miliczu i dodajeW okolicy nie ma podobnego sklepu, cieszę się zatem, że mieszkańcy Milicza będą mogli skorzystać z naszej oferty w bliskiej odległości od swoich domów. Mam nadzieję, że dzięki naszej znajomości rynku oraz potrzeb klientów, będziemy mogli dostarczać odwiedzającym produkty i usługi na najwyższym poziomie.

Otwarciu sklepu towarzyszyło wiele atrakcji, takich jak konkurs „Zrób zakupy za 100zł i odbierz kupon konkursowy”, zadanie konkursowe polegające na dokończeniu zdania „Bricomarché jest super, ponieważ…”. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody takie jak np.: pralka, telewizor, huśtawka, czy ekspres do kawy. Paragon z najwyższą kwotą wygra skuter, a klienci, którzy zrobią zakupy za 150 zł , otrzymają bon w wysokości 20 zł na kolejne zakupy. Na odwiedzających będzie czekała również wata cukrowa i popcorn.

Praktyczne informacje na temat Bricomarché w Miliczu:

Adres sklepu:                                     ul. Makowa 11

Godziny otwarcia:                              pon.sob. 08.0020.00, ndz. handlowe 10.0019.00

Liczba referencji:                                25 tys.

Akceptowane formy płatności:           gotówka, karty płatnicze, raty, bony Sodexo

                                                           i Grupy Muszkieterów

Atuty Bricomarché:

 • 4 działy: budowlany, majsterkowanie, ogród, dekoracja,
 • ogród zewnętrzny,
 • wiata budowlana,
 • pomoc w załadunku i transporcie zakupionego towaru,
 • usługa click&collect,
 • cięcie blatów,
 • możliwość bezpłatnego wypożyczenia przyczepy.

 

Główne korzyści dla miast, w których działają sklepy

Dla klientów supermarkety Intermarché i Bricomarché oznaczają sklepy w bliskiej lokalizacji oferujące wysokiej jakości produkty spożywcze oraz dla domu i ogrodu w atrakcyjnych cenach. Cała społeczność lokalna zyskuje natomiast przyjaznego oraz zaangażowanego sąsiada, a jednocześnie solidnego partnera w interesach. Dzięki temu, że każdy sklep jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowaną w miejscowym urzędzie, podatki są płacone lokalnie – w miejscowości, w której działają sklepy. Dodatkowe korzyści to także współpraca z lokalnymi dostawcami, nowe miejsca pracy i akcje społeczne dla mieszkańców.

Oprócz działalności biznesowej Grupa Muszkieterów, jako część lokalnej społeczności, aktywnie włącza się w jej życie.

Najważniejsze akcje społeczne realizowane przez Grupę i Fundację Muszkieterów:

 • Muszkieterowie dla Polek – badania mammograficzne przed supermarketami
 • Place Zabaw – Muszkieterowie
 • Wakacje z Muszkieterami – kolonie dla dzieci z miejscowości, w których działają sklepy

 

Dodano: 09 czerwca 2021
Podziel się na: