GRUPA MUSZKIETERÓW ZOSTAJE W GLP POZNAŃ I NA KOLEJNE 10 LAT

GRUPA MUSZKIETERÓW ZOSTAJE W GLP POZNAŃ I NA KOLEJNE 10 LAT

Grupa Muszkieterów, która odpowiada za rozwój supermarketów spożywczych Intermarché oraz typu „dom i ogród” Bricomarché, przedłużyła umowę najmu GLP Poznań I Logistics Centre na kolejną dekadę. Sieci handlowe korzystają tu z 82 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. GLP przeprowadzi gruntowną modernizację głównego magazynu oraz biur w Swadzimiu zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie energooszczędności i tworzenia przestrzeni przyjaznej pracownikom.

GLP Poznań I Logistics Centre to siedziba Grupy Muszkieterów od 2015 roku. Znajduje się na zachodnich przedmieściach Poznania, 300 metrów od drogi ekspresowej S11. Obiekt był historycznie pierwszym w portfolio GLP w Polsce certyfikowanym w systemie BREEAM. Teraz, wraz z przedłużeniem umowy najmu przez Grupę Muszkieterów do 2035 roku, czeka go kompleksowa modernizacja.

 – Wyniki przetargu spełniły nasze oczekiwania. Jego celem było wyłonienie partnera oraz lokalizacji dla naszego magazynu centralnego i głównej siedziby Grupy Muszkieterów w Polsce. Zdecydowaliśmy się pozostać w przestrzeniach, które należą do GLP ustalając  wspólnie nowe warunki współpracy. Dzięki temu obiekt, który na co dzień zaopatruje w towary sklepy Intermarché i Bricomarché, i w którym pracę na rzecz przedsiębiorców prowadzących swoje placówki handlowe w całej Polsce, wykonuje kilkuset pracowników serwisów centralnych, zyska nowe oblicze. Dzięki zastosowaniu nowej technologii stanie się bardziej ekologiczny i wydajny pod względem zużycia energii, a także bardziej funkcjonalny z punktu widzenia pracowników – powiedział Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.  

Grupa Muszkieterów korzysta w Swadzimiu z ponad 70 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ponad 11 tys. mkw. biur zlokalizowanych w głównej hali oraz w dodatkowym budynku. Przedłużenie tej umowy najmu to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości logistycznych w Wielkopolsce w 2023 roku.

Z korzyścią dla środowiska i pracowników

Grupa Muszkieterów we współpracy z GLP, w ramach nowej umowy najmu, będzie aktywnie wspierać wdrożenie ogólnych zasad ochrony środowiska, dążąc do zwiększenia efektywności środowiskowej. Działania te mają na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i w znaczący sposób przyczynią się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Kluczowymi obszarami działań, mającymi aktywny wpływ na ochronę środowiska są modernizacja systemu chłodnictwa wraz z wyminą instalacji chłodniczej opartej na ekologicznym czynniku chłodniczym jakim jest dwutlenek węgla, instalacja efektywnych systemów fotowoltaicznych, wymiana oświetlenia na wydajne energetycznie, zintegrowane oświetlenie LED z pełną automatyką oraz budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Dodatkowo, prace modernizacyjne uwzględniają również potrzeby personelu Grupy Muszkieterów, obejmując swoim zakresem modernizację zaplecza biurowo-socjalnego z dostosowaniem do potrzeb pracowników, takich jak zróżnicowane miejsca do spotkań i pracy indywidualnej, atrakcyjne pomieszczenia socjalne oraz strefy odpoczynku.

 – Dziesięcioletnie przedłużenie wynajmu nieruchomości przez jednego z największych graczy na rynku handlu detalicznego łączy się z szeroko zakrojoną modernizacją obiektu, który przez najbliższą dekadę musi dorównywać najnowocześniejszym magazynom w Polsce. Doskonała lokalizacja, energooszczędne rozwiązania i najwyższej jakości zaplecze biurowo-socjalne sprawiają, że nasze centrum to jedno z najbardziej atrakcyjnych aktywów w sektorze nieruchomości logistycznych w tej części kraju. – podkreśla Jarosław Czechowicz, Country Manager GLP Poland.

W procesie przedłużenia umowy najmu powierzchni w GLP Poznań I Logistics Centre przez Grupę Muszkieterów doradzała firma BNP Paribas Real Estate Poland Sp. z o.o.

– W projekt ten, ze względu na jego skalę i kompleksowość, zaangażowane były cztery zespoły z BNP Paribas Real Estate Poland. Projekt prowadzony był przed Dział Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, dodatkowo Dział Powierzchni Biurowych przygotował opracowanie w zakresie przebudowy i zmiany funkcjonalności biura, Dział Zarządzania Nieruchomościami dostarczył analizę opłat i kosztów bieżących, natomiast Dział Projektowy przeprowadził audyty techniczne, jak również niezbędne doradztwo architektoniczne
i projektowe. Projekty o tak dużej kompleksowości zawsze stanowią wyzwanie, ale posiadanie wszystkich kompetencji w ramach jednej firmy pomaga zaoszczędzić wiele czasu i zdecydowanie przyspiesza komunikację. –
mówi Tomasz Arent, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland. 

 

_____________________________________________

Informacje o GLP

GLP to wiodący międzynarodowy właściciel, deweloper i zarządca centrów logistycznych. Firma inwestuje też w data centers, źródła energii odnawialnej oraz technologie z nimi związane. Szerokie doświadczenie i wiedza wynikająca z działalności operacyjnej, umożliwiają GLP tworzenie wyjątkowej wartości dla klientów. GLP działa obecnie w 17 krajach w Azji, Europie i obu Amerykach. Na dzień 31 marca 2023 roku, GLP Capital Partners – wyłączny podmiot zarządzający inwestycjami i aktywami GLP – zarządzał na całym świecie aktywami o łącznej wartości około 125 miliardów dolarów.

Istotnym elementem działalności GLP są inicjatywy w zakresie ESG, które wspierają rozwój biznesu, chroniąc interesy interesariuszy oraz inwestorów, a także wspierając pracowników, klientów i lokalne społeczności. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.glp.com/global.

Z budynków GLP położonych w strategicznych lokalizacjach w Europie (ponad 9,1 mln mkw.) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy GXO Logistics. GLP Europe dysponuje też zapasem gruntów, które umożliwią realizację 3,5 mln mkw. powierzchni logistycznej. Więcej informacji o działalności GLP w Europie dostępnych jest na stronie eu.glp.com

Informacje o BNP Paribas Real Estate

BNP Paribas Real Estate jest jedną z wiodących międzynarodowych firm doradczych w zakresie nieruchomości. Oferuje swoim klientom kompleksowy zakres usług obejmujący cały cykl życia nieruchomości: inwestycje budowlane, transakcje, doradztwo, wyceny, zarządzanie nieruchomościami oraz zarządzanie inwestycjami. Zatrudniająca 5300 pracowników, BNP Paribas Real Estate wspiera inwestorów instytucjonalnych, najemców/wynajmujących, deweloperów, sektor publiczny oraz inwestorów prywatnych dzięki doskonałej znajomości lokalnych rynków w 23 krajach (poprzez swoje oddziały i firmy partnerskie) w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Więcej informacji: www.realestate.bnpparibas.pl 

Twitter: @BNPPRE_PL

 

Kontakt dla mediów:

Bartłomiej Tarłowski

Menadżer ds. Komunikacji Korporacyjnej i Rozwoju Franczyzy

ITM Polska sp. z o.o., ul. św. Mikołaja 5

Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne

tel.: +48 519 317 285

e-mail: bartlomiej.tarlowski@muszkieterowie.com

 

Paulina Kryńska

GLP

paulina.krynska@glp.com

+48 785 355 505

 

Przemysław Polak

Biuro PR

polak@biuropr.pl

+48 505 126 184

 

 

 

Dodano: 06 lutego 2024
Podziel się na: