GRUPA MUSZKIETERÓW WŚRÓD 15 NAJLEPSZYCH PRACODAWCÓW

GRUPA MUSZKIETERÓW WŚRÓD 15 NAJLEPSZYCH PRACODAWCÓW

Grupa Muszkieterów znalazła się na liście 15 Najlepszych Pracodawców według rankingu Biznes Raport – Najlepszy Pracodawca 2018, który został opublikowany w piątek, 11 maja br. na łamach „Gazety Finansowej”. Grupa Muszkieterów została wyróżniona m.in. za warunki pracy oraz stały rozwój firmy, który daje stabilność zatrudnienia w długoterminowej perspektywie.

Najlepszy Pracodawca jest wyróżnieniem przyznawanym corocznie przez redakcję „Gazety Finansowej”.  W ramach plebiscytu nagradzane są największe firmy w Polsce i jednocześnie najbardziej pożądani pracodawcy.

Grupa Muszkieterów to międzynarodowy pracodawca obecny w 4 europejskich krajach – we Francji, w Belgii, Portugalii oraz w Polsce. Na naszym rynku działa już od ponad 20 lat, zrzeszając przedsiębiorców prowadzących sklepy pod szyldami Intermarché i Bricomarché.

Grupa Muszkieterów inwestuje w swoje talenty

Jednym z najbardziej efektywnych narzędzi wykorzystywanych w rozwoju zasobów ludzkich w Centrali Grupy Muszkieterów jest tzw. zarządzanie talentami. Projekt pod nazwą „Voilà” polega na identyfikacji, wzmacnianiu oraz monitorowaniu cech i umiejętności osób o wysokim potencjale. W proces poszukiwania i rozwoju talentów zaangażowane są różne grupy uczestników: przełożeni, mentorzy, coachowie, eksperci wewnętrzni i zewnętrzni oraz wyższa kadra menedżerska.

Grupa Muszkieterów talent rozumie szeroko, dlatego poprzez koncepcję Voilà każdy pracownik może (jeśli chce) stworzyć swój własny plan rozwoju wspierany przez Dział HR. Kluczowym elementem tworzenia programów dla utalentowanych pracowników jest stworzenie adekwatnego profilu Talentów, czyli określenie, jakie uzdolnienia są potrzebne pracownikom, aby mogli wpływać na zwiększenie efektywności funkcjonowania organizacji.

Grupa Muszkieterów korzysta ze znanych na świecie rozwiązań, ale także tworzy własne narzędzia dopasowane do potrzeb naszych pracowników i proponuje im kompleksowe rozwiązania rozwojowe, które są realizowane w oparciu o Indywidualny Plan Rozwoju (IPR).

IPR to uzgodniona pomiędzy Talentem a jego przełożonym ścieżka rozwoju w programie, za którą oboje biorą całkowitą odpowiedzialność. Talenty Grupy realizując program, mają możliwość skorzystania z wielu różnych form działań rozwojowych, są to m.in.: warsztaty grupowe, szkolenia, coaching kompetencyjny, coaching narzędziowy, konsultacje menadżerskie, mentoring, zespoły projektowe, rotacja stanowiskowa, wizyty studyjne, czy staże zagraniczne dla wyróżniających się Talentów.

Dziękujemy za przyznane wyróżnienie, które potwierdza, że Grupa Muszkieterów jest solidnym i perspektywicznym miejscem pracy mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów, i dodaje – Jako pracodawca stawiamy sobie ambitne cele. Dążymy do tego, aby zapewniać naszym pracownikom  możliwość jak najszerszego rozwoju zawodowego.

W plebiscycie „Najlepszy pracodawca” Grupa Muszkieterów została doceniona także za zapewnienie komfortowych warunków pracy w nowoczesnej bazie biurowo-logistycznej w Swadzimiu pod Poznaniem, przyjazną atmosferę w miejscu zatrudnienia oraz możliwość udziału w ciekawych i ambitnych projektach.

Dodano: 18 maja 2018
Podziel się na: