GRUPA MUSZKIETERÓW URUCHAMIA PROGRAMY ROZWOJOWE DLA SWOICH PRZEDSIĘBIORCÓW

GRUPA MUSZKIETERÓW URUCHAMIA PROGRAMY ROZWOJOWE DLA SWOICH PRZEDSIĘBIORCÓW

W Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości Grupa Muszkieterów uruchamia dla swoich franczyzobiorców dwa programy rozwojowe: Akademię Przedsiębiorczości Muszkieterów  oraz Praktycy dla Praktyków. Programy są owocem opracowanej Polityki Szkoleń i Rozwoju. Mają pomóc właścicielom sklepów Bricomarché i Intermarché w bardziej efektywny sposób dzielić się wiedzą oraz rozwijać swoje umiejętności.

W ramach pierwszej z zainagurowanych inicjatyw, podejmowane będą działania rozwojowe w obszarze wzmacniania poziomu przedsiębiorczości właścicieli sklepów Bricomarché i Intermarché. 

– Oprócz tego, że przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie, na co dzień wspieramy operacyjnie w prowadzeniu punktów sprzedaży, dbamy również o ich rozwój osobisty. Jesteśmy przekonani, że idee przyświecające Akademii będą dla właścicieli inspirujące oraz przełożą się na rzeczywiste korzyści personalne i zawodowe. Działając holistycznie i wspierając samodoskonalenie, chcemy skutecznie zachęcać ich do podejmowania dalszych kroków zmierzających w kierunku poszerzania własnych kompetencji w określonych dziedzinachBartłomiej Tarłowski, Menadżer ds. rozwoju franczyzy i komunikacji korporacyjnej.

W ramach Akademii zrealizowano już pierwsze moduły szkoleniowe w zakresie siły i odporności psychicznej. Ich celem było wzmocnienie kompetencji interpersonalnych odpowiadających za zarządzanie własną kondycją psychofizyczną, ale również efektywnością i organizacją.

Kolejną inicjatywą Akademii Przedsiębiorczości Muszkieterów była, zorganizowana pod koniec października, konferencja tematyczna dla właścicieli sklepów. Podczas spotkania w Poznaniu trzech znanych ekspertów podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wśród nich byli dr Jacek Bartosiak, publicysta i pisarz, ekspert w dziedzinie geopolityki i strategii, Jakub B. Bączek, jeden z najlepszych trenerów mentalnych w Polsce, oraz Martyna Wojciechowska, podróżniczka, dziennikarka oraz pisarka.

Drugi z programów rozwojowych oferowanych przez Muszkieterów obejmie cykl wewnętrznych warsztatów edukacyjnych i nosi nazwę Praktycy dla Praktyków. Jest on dedykowany przedsiębiorcom, którzy będą mogli wymieniać się swoją wiedzą, doświadczeniem, praktyką czy unikatowymi rozwiązaniami wprowadzonymi w sklepach.

Szkolenia będą przeprowadzane w różnych formach: webinarów, paneli dyskusyjnych czy warsztatów, w zależności od specyfiki danego obszaru.

– Głównymi wartościami Grupy Muszkieterów są solidarność i współzależność. Dlatego program Praktycy dla Praktyków opieramy na zaangażowaniu przedsiębiorców, których będziemy zachęcali do dzielenia się swoją wiedzą z innymi właścicielami sklepów. Każdy z prelegentów otrzyma merytoryczne wsparcie w przygotowaniu prezentacji i swojego wystąpienia podsumował Marek Sawa, właściciel dwóch supermarketów Bricomarché, członek Komitetu Wykonawczego Grupy Muszkieterów.

Dodano: 18 listopada 2022
Podziel się na: