GRUPA MUSZKIETERÓW OTWORZYŁA STACJĘ PALIW W CHODZIEŻY

GRUPA MUSZKIETERÓW OTWORZYŁA STACJĘ PALIW W CHODZIEŻY

W środę, 7 listopada br. sieć supermarketów Intermarché, działająca w ramach Grupy Muszkieterów, otworzyła kolejną stację paliw. Obiekt uruchomiono w Chodzieży, w województwie wielkopolskim. Jest to już trzecie otwarcie w tym roku. Intermarché planuje dalszy rozwój sieci stacji paliw w Polsce.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że w I półroczu 2018 r. konsumpcja paliw płynnych w Polsce wzrosła o 4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Było to efektem wielu czynników, m.in. większej liczby samochodów poruszających się po polskich drogach, wzrostu zamożności społeczeństwa, a także stabilnego tempa rozwoju gospodarki [1].

W odpowiedzi na rosnącą konsumpcję paliw płynnych w Polsce, sieć ma w założeniu stałe zwiększanie liczby swych obiektów.

Otwarcie stacji paliw w Chodzieży umocniło pozycję Intermarché jako lidera na rynku przymarketowych stacji paliw w Polsce. Sieć ma w założeniu stałe zwiększanie liczby swoich obiektów, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, tam gdzie jest to możliwe. W tym roku chcemy otworzyć jeszcze jeden taki obiektpodkreśla Armen Papazjan, Dyrektor Generalny Intermarché.

Stacja paliw Intermarché w Chodzieży to 65. obiekt uruchomiony przez sieć. Działa on przy drodze krajowej DK11 i zlokalizowany jest przy ul. Poznańskiej 18A. W ofercie stacji znajdują się wysokiej jakości paliwa w atrakcyjnych cenach – benzyna Pb95, Pb98, oraz olej napędowy, a także autogaz LPG. Wszystkie paliwa dostarczane są przez Orlen Paliwa Sp. z o.o. lub Gaspol S.A. i poddawane są bieżącej kontroli przez akredytowane laboratoria. Zmotoryzowani mogą zatankować paliwo na jednym z czterech stanowisk, natomiast autogaz LPG dostępny jest dla klientów z dystrybutora dwuwężowego.

Przy stacji Intermarché w Chodzieży działa również sklepik o powierzchni 54 m2, oferujący klientom ponad 1 000 produktów. Będą to m.in.: bogaty wybór artykułów spożywczych i przemysłowych, papierosy, alkohol oraz akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro ze świeżo parzoną kawą oraz bogatą ofertą fast-food. Klienci będą mieli także możliwość skorzystania z odkurzacza i kompresora, a także z toalety.

Punkt w Chodzieży czynny jest 7 dni w tygodniu w godz. 05.00-24.00, gdzie pomocą służy obsługa stacji.

[1] http://www.popihn.pl/popyt_na_paliwa.php?news_id=237 (dostęp online: 08.11.2018 r.)

 

Dodano: 14 listopada 2018
Podziel się na: