GRUPA MUSZKIETERÓW NA FORUM RYNKU STACJI PALIW PETROTREND® 2024

GRUPA MUSZKIETERÓW NA FORUM RYNKU STACJI PALIW PETROTREND® 2024

15 kwietnia w Arche Hotel Krakowska w Warszawie odbyła się XXIII edycja Forum Rynku Stacji Paliw PETROTREND® 2024. Forum organizowane przez redakcję magazynu STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE obfitowało w ciekawe prelekcje i profesjonalnie moderowane panele dyskusyjne dotyczące sektora paliwowego w Polsce. To kolejne wydarzenie, w którym udział wzięli eksperci Intermarché, lidera przymarketowych stacji paliw w Polsce, by dzielić się wiedzą i czerpać z doświadczeń osób z branży.

W rozmowie inaugurującej wydarzenie, zatytułowanej „Komplementarność a substytucja – rynek w cieniu transformacji” wziął udział Tomasz Kruk, Dyrektor Operacyjny Stacji Paliw.

O wyzwaniach, jakie stawia przed branżą obecna sytuacja gospodarcza, strategiach, jakie obierają poszczególne firmy w związku z następującą na naszych oczach zieloną transformacją (elektromobilność, technologia wodorowa) oraz o tym, jak będzie się zmieniać rynek w perspektywie krótszej i dłuższej rozmawiał z Mariuszem Derdziakiem, Citronex Trans Energy, Ireneuszem Jabłonowskim, Huzar PSP, Wojciechem Lachem, Grupa ORLEN S.A. oraz Michałem Obiegałą, BP Polska. Rozmowę poprowadził dr Andrzej Sikora z Instytutu Studiów Energetycznych.

Z kolei w zamykającym Forum panelu pt. „Nowe definicje tradycyjnych doświadczeń w biznesie pozapaliwowym” wziął udział Krzysztof Łagowski, Dyrektor ds. Aliansów i Partnerstw Strategicznych.

Opowiedział m.in. o:

  • dalszym rozwoju konceptu naszych sklepików przy stacjach paliw
  • znaczeniu gwarantowanych przez Grupę Muszkieterów aranżacji, doboru asortymentu, atrakcyjnej wizualizacji i logistyki ze stabilną ciągłością dostaw
  • ofercie dostaw produktów spożywczych dla operatorów i właścicieli sklepów na stacjach paliw – naszej sile zakupowej, kilkunastu tysiącach indeksów i ogólnopolskiej logistyce.

Jego współrozmówcami byli: Piotr Ginter, Grupa UNIMOT, Marcin Jaczyński, EMBA, Shell Polska, Irmina Karpińska, AMIC POLSKA, Piotr Kwiatkowski, MOL Polska, Maciej Łastowiecki, Orbico Poland, Maciej Powroznik, Związek Pracodawców Branży Vapingowej. Dyskusję moderował Leszek Jurczak.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do dyskusji, rozmówcom za przedstawienie swojej perspektywy a moderatorom za sprawne poprowadzenie rozmów.

 

Dodano: 16 kwietnia 2024
Podziel się na: