GRUPA MUSZKIETERÓW ŁĄCZY SIŁY Z POLSKĄ AKCJĄ HUMANITARNĄ NA RZECZ UKRAINY

GRUPA MUSZKIETERÓW ŁĄCZY SIŁY Z POLSKĄ AKCJĄ HUMANITARNĄ NA RZECZ UKRAINY

Grupa Muszkieterów postanowiła działać ramię w ramię z Polską Akcją Humanitarną na rzecz wsparcia Ukrainy. Muszkieterowie pomagają potrzebującym w porozumieniu z PAH, by niezbędna pomoc trafiła tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. W akcję zaangażowane są zarówno sieci Intermarché i Bricomarché, jak również Fundacja Muszkieterów. Łączna wartość przekazanych w pierwszym etapie produktów i środków wyniesie ponad milion złotych.

Solidarność jest wpisana w DNA Grupy Muszkieterów i zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Poza licznymi akcjami podjętymi już w pierwszych dniach kryzysu przez właścicieli sklepów na poziomie lokalnym, Centrala Grupy również uruchamia swoje wsparcie na rzecz Ukrainy i jej obywateli, łącząc siły z Polską Akcją Humanitarną. Grupa będzie działać na czterech poziomach, angażując do pomocy sieci handlowe Intermarché i Bricomarché, Fundację Muszkieterów oraz spółkę IMMO Muszkieterowie odpowiedzialną za rozwój sieci.

Fundacja Muszkieterów, zaangażowana społecznie już od 20 lat, rozpoczyna szeroką zbiórkę środków finansowych, korzystając z pomocy blisko 400 supermarketów zrzeszonych w Grupie. Informacje o działaniach klienci uzyskają na stronach internetowych Intermarché, Bricomarché i Grupy Muszkieterów, a także za pomocą innych nośników komunikacyjnych (np. aplikacji mobilnych), które będą na te strony kierować.

Centrala Intermarché, po uzgodnieniu z PAH listy najbardziej potrzebnych artykułów, przekaże produkty o łącznej wartości blisko ćwierć miliona złotych, w tym środki higieny osobistej oraz artykuły z kategorii dziecięcej. Ponadto centrala Bricomarché w pierwszej turze przeznaczy na rzecz Ukrainy milion złotych, który przekazany zostanie Fundacji Muszkieterów, pilotującej rozdysponowanie zbieranych środków. Grupa planuje kontynuację działań pomocowych.

Dodatkowo, spółka IMMO Muszkieterowie, zajmująca się ekspansją sieci oraz zarządzaniem nieruchomościami Grupy, jest gotowa do podjęcia rozmów z władzami gmin i samorządów oraz organizacjami humanitarnymi celem nieodpłatnego tymczasowego udostepnienia wolnych budynków znajdujących się w wielu regionach Polski, aby nieść pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

Jeśli chcecie Państwo dołączyć do akcji, zachęcamy do dokonywania przelewów na konto Fundacji:

Bank Santander 27 1090 1463 0000 0000 4673 1720

z dopiskiem „Darowizna – Ukraina”.

Całość zgromadzonych środków przekażemy PAH, która od niemal 30 lat udziela pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

Dodano: 07 marca 2022
Podziel się na: