Ambasador Francji z wizytą w siedzibie Grupy Muszkieterów w Swadzimiu

Ambasador Francji z wizytą w siedzibie Grupy Muszkieterów w Swadzimiu

23 test października Pierre Buhler, Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce, odwiedził nową siedzibę Grupy Muszkieterów w podpoznańskim Swadzimiu. Ambasador zapoznał się m.in. z rozwiązaniami proekologicznymi  zastosowanymi w biurowcu firmy oraz magazynach logistyki w kontekście przygotowań Francji do 21. Konferencji Klimatycznej „Paris Climat 2015”.

Wizyta Pierre’a Buhler’a w siedzibie Grupy Muszkieterów wpisała się w politykę Ambasady Francji nawiązywania i utrzymywania relacji z otoczeniem, w tym z firmami francuskimi odnoszącymi sukcesy na polskim rynku. Była przy tym szansą na przyjrzenie się działaniom Grupy, podejmowanym na rzecz jej zrównoważonego rozwoju.

– Cieszy mnie fakt, że przedsiębiorcy dokładają coraz więcej starań, by prowadzić interesy nie tylko w sposób zyskowny ale również odpowiedzialny, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego i jego zasobów. Jest to dla mnie szczególnie ważne w perspektywie zbliżającej się Konferencji Klimatycznej, której Francja będzie gospodarzem – mówił Pierre Buhler, Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce.

Grudniowa Konferencja Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu może mieć kluczowe znaczenie dla globalnych działań na rzecz ochrony środowiska. Szczyt ma doprowadzić m.in. do międzynarodowego porozumienia w sprawie klimatu, które pozwoli ograniczyć jego ocieplenie nawet o 2°C.

– Grupa Muszkieterów konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju swoich spółek, we wszystkich krajach w których działa, w tym oczywiście także w Polsce. W naszej bazie logistycznej w Swadzimiu zastosowaliśmy wiele nowoczesnych rozwiązań proekologicznych, w tym ograniczających emisję dwutlenku węgla i zużycie energii elektrycznej. Nasz biurowiec otrzymał natomiast certyfikat „Zielone Biuro” – dodał Patrick Renault, Prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura

Dodano: 04 stycznia 2016
Podziel się na: