INTERMARCHÉ ZACHĘCA DO ZAKUPÓW NA ROWERZE

INTERMARCHÉ ZACHĘCA DO ZAKUPÓW NA ROWERZE

22 czerwca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowego lata, a na 23 czerwca br. zaplanowane jest zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. W tym okresie wielu z nas spędza znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu. Grupa Muszkieterów w trosce o środowisko i zdrowie Polaków udostępnia klientom sieci Intermarché wózki Koursavélo. Są to specjalne kosze zakupowe na kółkach, wyposażone w dwie izotermiczne torby, które można przypiąć do roweru.

Z badania ARC Rynek i Opinia pt. „Sponsoring Monitor” wynika, że największą popularnością wśród osób uprawiających sport cieszy się jazda na rowerze. Blisko co drugi aktywny fizycznie Polak wsiada na rower. Dyscyplina ta zyskała na popularności w przeciągu ostatniego roku. W analogicznym okresie w 2015 r. wskazał go co czwarty z respondentów [1].

Klienci chętnie przyjeżdżają do naszych sklepów na rowerze, dlatego żeby ułatwić im codzienne zakupy i ich transport przygotowaliśmy wózki Koursavélo (z fr. courses à vélo – po zakupy na rowerze). Jest to to rozwiązanie, które wpisuje się w filozofię naszej firmy, ponieważ promuje zdrowy styl życia i jest działaniem na rzecz lokalnych społeczności i środowiska. Rower jest idealną alternatywą dla samochodu, szczególnie w trwającym sezonie letnim, dlatego zachęcamy klientów do skorzystania z oferty Intermarché – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Zasady wypożyczenia wózka

Wózki z dwoma izotermicznymi torbami są dostępne dla klientów sklepów Intermarché w Grajewie, Słubicy, Słupsku i Ustce. Ten pierwszy udostępnia aż 10 wózków, sklep w Słubicy przygotował dla klientów 4 sztuki, natomiast dwa ostatnie sklepy po dwa wózki. Może on być użytkowany zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Okres wypożyczenia wózka i kaucja różnią się w zależności od sklepu, jednak we wszystkich czterech sklepach samo korzystanie z wózka jest bezpłatne.

Ze względów bezpieczeństwa jego maksymalne obciążenie może wynosić 30 kg. Z przyczepionym wózkiem rowerzysta może przemieszczać się maksymalnie z prędkością 18 km/h.

[1] http://www.arc.com.pl/rowerzysci_wyprzedzaja_biegaczy-41999617-pl.html

Zobacz film

https://youtu.be/d2gTrBCPlwQ

Dodano: 22 czerwca 2017
Podziel się na: