„Wielkanocna Zbiórka Żywności” w Intermarché

„Wielkanocna Zbiórka Żywności” w Intermarché

W dniach 11-13 marca sieć sklepów Intermarché weźmie udział w „Wielkanocnej Zbiórce Żywności” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Do udziału w akcji wytypowanych zostało 36 sklepów Intermarché, w których wolontariusze kampanii będą zbierali produkty żywnościowe dla osób w trudnej sytuacji życiowej.
Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy, że mieszkańcy wybranych miast odwiedzą lokalny sklep Intermarché i przekażą wolontariuszom dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Najbardziej pożądanymi produktami są: olej, słodycze, konserwy, przetwory warzywne i owocowe oraz mąka. Podarowane produkty trafią do magazynów Banków Żywności, a stamtąd przekazane zostaną lokalnym organizacjom społecznym.
– Grupa Muszkieterów regularnie współpracuje z Bankami Żywności, umożliwiając ich wolontariuszom przeprowadzanie zbiórek żywności w sklepach sieci Intermarché. Pragniemy w ten sposób włączyć się w walkę z niedożywieniem w Polsce – komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.
„Wielkanocna Zbiórka Żywności” jest akcją prowadzoną lokalnie, podczas której klienci sklepów zachęcani są do podzielenia się swoimi zakupami z osobami żyjącymi w ubóstwie i zagrożonymi niedożywieniem. Paczki żywnościowe trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych oraz bezrobotnych, a także do osób pracujących, ale potrzebujących wsparcia.

Do udziału w akcji „Wielkanocna Zbiórka Żywności” zapraszają sklepy Intermarché w:

Andrychowie,
Bielsku-Białej,
Bochni,
Drezdenku,
Działdowie,
Giżycku,
Głubczycach,
Gorzowie Wielkopolskim,
Kętrzynie,
Kościanie,
Kwidzyniu,
Mogilnie,
Morągu,
Nisku,
Obornikach,
Opalenicy,
Pile,
Poznaniu,
Pucku,
Pułtusku,
Rawiczu,
Skwierzynie,
Starogardzie Gdańskim,
Strzelcach Krajeńskich,
Śremie,
Tarnobrzegu,
Tczewie,
Trzebini,
Ustce,
Wrześni,
Żarach.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce
Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 270 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 230 supermarketów Intermarché i 123 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 15,5 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 5 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i Serbii.

Dodatkowych informacji udziela:
Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o. ul. Św. Mikołaja 5, Swadzim, 62 – 080 Tarnowo Podgórne
tel.: 61 665 12 09
e-mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Dodano: 01 marca 2016
Podziel się na: