Rafał Brzozowski z konwojem Muszkieterów odwiedzi dzieci w Szprotawie

Rafał Brzozowski z konwojem Muszkieterów odwiedzi dzieci w Szprotawie

Tradycyjnie w okresie świątecznym wyrusza w Polskę Konwój Muszkieterów. W ramach akcji, która trwa od 6 grudnia do 31 stycznia, Fundacja Muszkieterów wraz z właścicielami supermarketów Intermarché i Bricomarché udzieli wsparcia najbardziej potrzebującym. Już w czwartek 14 stycznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szprotawie Muszkieterowie wraz z Rafałem Brzozowskim uroczyście przekażą darowiznę w kwocie 10 000 zł.
Konwój Muszkieterów dociera do każdego miasta, gdzie działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Właściciele poszczególnych supermarketów wybierają placówki, które działają na rzecz najmłodszych oraz najbardziej potrzebujących. W Szprotawie pomoc dotrze do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, dodatkowo wsparcie otrzyma jeszcze 34 innych instytucji z 18 miast regionu. Łączna kwota wsparcia w województwie lubuskim to 129 000 złotych.

Muszkieterowie w swojej działalności charytatywnej pracują przede wszystkim na rzecz dzieci. Placówka w Szprotawie – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, szczególnie wpisuje się w ten cel. Placówka za otrzymane pieniądze zmodernizuje i doposaży swoje miejsce pracy z najmłodszymi.
– W tym roku nasza Placówka dostanie wsparcie od Fundacji Muszkieterów po raz drugi. Otrzymane w ramach Konwoju środki, przeznaczymy na doposażenie placu zabaw, odnowienie szatni szkolnej, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych. Mamy nadziej, że dzięki temu nasi wychowankowie chętniej będą sięgać pod zdobywanie cennej wiedzy i umiejętności. Serdecznie dziękujemy Fundacji Muszkieterów za okazane wsparcie. -mówi Anna Sobczyńska.
– Wraz z Konwojem Muszkieterów po raz kolejny zdecydowaliśmy się na wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie. Widzimy jak Ośrodek na co dzień pomaga wielu dzieciakom – tym które potrzebują trochę większej uwagi. Dostrzegamy jak rozwija ich zdolności i daje wiarę w swoje możliwości, wyrównując szanse. Cieszymy się, że i my możemy dołączyć się do tej pomocy. Jest to niesamowite, że działamy na rzecz osób z naszej okolicy, a efekty naszego wsparcia dają motywację do dalszych działań. – Jacek Wcisło, Intermarché w Szprotawie.
Rafał Brzozowski – tegoroczny Ambasador Konwoju Muszkieterów, odwiedzi ośrodek w Szprotawie 14 stycznia o godzinie 14.00. W programie wizyty piosenkarza, będzie wspólne kolędowanie wraz z podopiecznymi ośrodka, dzieci będą mogły także wziąć od niego autograf i zrobić wspólne zdjęcie. Poza placówką w Szprotawie, Rafał Brzozowski odwiedził już szpital w Legnicy oraz dom dziecka w Pszczynie.
– W okresie świątecznym wyjątkowa atmosfera udziela się chyba każdemu. Po prostu chcemy stawać się lepsi. Doskonałą okazją do tego jest pomaganie innym, tym bardziej dzieciom. Dawanie dobrego przykładu i stwarzane lepszych warunków rozwoju najmłodszym powinno być priorytetem działań nas wszystkich. Cieszę się, że i ja mogę wspierać Konwój Muszkieterów. Takich akcji powinno być więcej! – mówi Rafał Brzozowski, Ambasador Konwoju Muszkieterów 2015.
W całej Polsce jest już ponad 200 miejscowości, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché, w tym roku wsparcie trafi do około 350 organizacji. Opiekunowie placówek będą mogli wykorzystać te środki na wybrane przez siebie cele. Łączna suma pomocy przekroczy 1,2 mln złotych.
Konwój Muszkieterów pomaga najmłodszym od 2001 roku. Łączna suma pomocy w ramach akcji „Konwój Muszkieterów” w latach 2001-2014 przekroczyła 10 mln złotych.

Informacje o Fundacji Muszkieterów
Fundację Muszkieterów, tworzą wszyscy właściciele supermarketów Intermarché oraz Bricomarché. Została założona w 2002 roku przy Grupie Muszkieterów. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje na co dzień liczne inicjatywy dobroczynne (Konwój Muszkieterów) i prospołeczne (Place Zabaw – Muszkieterowie) w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché.

Kontakt dla mediów:
Grupa Muszkieterów
Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o., ul. św. Mikołaja 5, Swadzim 62-080 Tarnowo Podgórne 
tel.: 61 665 12 09
mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Fundacja Muszkieterów
Sabina Halik
Koordynator ds. projektów CSR
Fundacja Muszkieterów, ul. św. Mikołaja 5, Swadzim 62-080 Tarnowo Podgórne 
tel.: 61 665 66 67
mail: shalik@mousquetaires.com

Dodano: 05 stycznia 2016
Podziel się na: