PROJEKTY GRUPY MUSZKIETERÓW DOCENIONE W NAJWIĘKSZYM RAPORCIE CSR W POLSCE

PROJEKTY GRUPY MUSZKIETERÓW DOCENIONE W NAJWIĘKSZYM RAPORCIE CSR W POLSCE

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 17. wybrało najważniejsze projekty CSR-owe prowadzone przez polskie przedsiębiorstwa. Najnowsze zestawienie prezentujące „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018” ukazało się 28 marca br.  W tegorocznej edycji raportu wyróżnionych zostało aż 6 akcji społecznych zorganizowanych przez Grupę Muszkieterów w 2018 roku.

– Od lat staramy się aktywnie wspierać inicjatywy, które są zgodne z wyznawanymi przez nas wartościami. Wyróżnienie naszych praktyk stanowi potwierdzenie tego, że nasze działania przynoszą założony efekt. Ogromnie się cieszymy, że każdego roku angażuje się w nie tak wiele osób mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji i dodaje – Zwiększanie świadomości kobiet na temat profilaktyki zdrowia i budowa Placów zabaw Muszkieterów dają nam prawdziwą satysfakcję. Fakt, że nasze działania są zauważane i doceniane również przez branżę jest dla nas zachętą do kontynuacji pracy na rzecz lokalnych społeczności.

W zestawieniu po raz kolejny uwzględnione zostały dwie najpopularniejsze akcje CSR-owe organizowane przez Grupę Muszkieterów. Pierwszą z tych praktyk jest kampania „Muszkieterowie dla Polek”. Dzięki niej kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych. W raporcie wyróżniona została również akcja „Zbieramy Krew dla Polski”, organizowana we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, promująca ideę honorowego krwiodawstwa.

W raporcie stworzonym przez FOB znalazły się jeszcze cztery działania Grupy Muszkieterów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, które także były już wyróżniane w poprzednich latach. Wśród nich były: „Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt”, „Współpraca z Bankami Żywności”, „Fundacja Muszkieterów – Wakacje z Muszkieterami” oraz „Fundacja Muszkieterów – Place zabaw Muszkieterowie”.

Raport, wraz ze szczegółowym opisem wszystkich wyróżnionych praktyk, jest dostępny na stronie: link

Dodano: 03 kwietnia 2019
Podziel się na: