PLAC ZABAW W SULĘCINIE

PLAC ZABAW W SULĘCINIE

15 czerwca 2016 roku na osiedlu Słonecznym w Sulęcinie do użytku został oddany nowoczesny plac zabaw. Kolorowe, posiadające wymagane atesty urządzenia, zostały przekazane najmłodszym mieszkańcom Sulęcina przez Fundację Muszkieterów w ramach akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie” dzięki inicjatywie Adama Siwińskiego, właściciela Intermarché w Sulęcinie.

Plac Zabaw Muszkieterów powstał dzięki zaangażowaniu i współpracy z Urzędem Miejskim oraz Spółdzielnią Mieszkaniową w Sulęcinie. Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Irena Monit podkreślają, że takie połączenie sił dla dobra lokalnej społeczności, przynosi jej nie tylko wymierne korzyści, w postaci kolejnych przyjaznych dzieciom miejsc, ale także wpływa pozytywnie na integrację mieszkańców i instytucji działających na terenie Gminy.

Plac zabaw wyposażony jest w różnorodne przyrządy takie jak huśtawki, drabinki, koniki, piaskownicę i zjeżdżalnię, które zapewniają dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Wartość urządzeń wraz z montażem to około 30.000 zł.

To już drugi plac zabaw, z którego sulęcińskie dzieci mogą korzystać dzięki bardzo dobrej współpracy Adama Siwińskiego, właściciela Intermarché z władzami miasta. Pierwszy tego typu obiekt powstał w 2011 roku w Parku Szkolnym.

Podczas oficjalnego otwarcia placu zabaw symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Państwo Agnieszka i Adam Siwińscy – właściciele sklepu Intermarché w Sulęcinie, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sulęcinie Irena Monit, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulęcinie Zbigniew Szczepański.

Po oficjalnym otwarciu, plac zabaw zapełnił się tłumem radosnych dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji i miłych niespodzianek.

Dodano: 22 czerwca 2017
Podziel się na: