OSIĄGNIĘCIA

OSIĄGNIĘCIA

2019

 • Przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. przeprowadzili kolejne audyty w bazach Grupy Muszkieterów w Mysłowicach oraz Swadzimiu. Celem kontroli była ocena, w jakim stopniu Intermarché zapewnia bezpieczeństwo obrotu produktami ekologicznymi. Pozytywny wynik audytu zaowocował przyznaniem Muszkieterom certyfikatu.

 • Obie sieci supermarketów, zarządzane przez Grupę Muszkieterów – Intermarché i Bricomarché – zostały wyróżnione w rankingu najsilniejszych brandów w polskich mediach. W zestawieniu „Top Marka 2019” Bricomarché zajęło 189. miejsce, a Intermarché – 308.

 • Po raz kolejny w TOP 50 rankingu 1000 Największych Firm w Polsce, przygotowanym przez „Gazetę Finansową”, znalazła się Grupa Muszkieterów, która zrzesza polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché. 49. miejsce zapewniło jej wypracowanie w 2018 roku obrotów w wysokości blisko 7,5 miliarda złotych.

 • Dziennik „Rzeczpospolita” po raz kolejny wyróżnił Grupę Muszkieterów na Liście 500, czyli zestawieniu największych firm w Polsce. W tegorocznym rankingu Grupa uplasowała się na 46. miejscu. To już 21. edycja zestawienia, w którym prezentowane są firmy z największymi przychodami ze sprzedaży w ciągu roku. W 2018 roku szyldy Intermarché i Bricomarché wchodzące w skład Grupy Muszkieterów wypracowały obroty w wysokości blisko 7,5 miliarda złotych. Jest to wynik o 5,5 proc. wyższy, czyli o blisko 400 mln złotych, w porównaniu z rokiem poprzednim.

 • Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 17. wybrało najważniejsze projekty CSR-owe prowadzone przez polskie przedsiębiorstwa. Najnowsze zestawienie prezentujące „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018” ukazało się 28 marca br.  W tegorocznej edycji raportu wyróżnionych zostało aż 6 akcji społecznych zorganizowanych przez Grupę Muszkieterów w 2018 roku.

 • Grupa Muszkieterów po raz kolejny została laureatem „Listków CSR POLITYKI”. W zestawieniu doceniono praktyki wspierające zrównoważony rozwój oraz zaangażowanie społeczne. ​Grupa została nagrodzona za całokształt działań, a także dwa wieloletnie projekty CSR: „Muszkieterowie dla Polek”, który promuje bezpłatne badania mammograficzne oraz „Zbieramy krew dla Polski”, czyli akcje mobilnych zbiórek krwi. Obie kampanie realizowane są we współpracy z supermarketami Intermarché i Bricomarché.

 • W tegorocznej edycji programu AdRetail Inspirio gazetki supermarketów spożywczych Intermarché otrzymały podwójne wyróżnienie. Była to nagroda dla Najlepszej Gazetki wśród Supermarketów, a także Najczęściej Wyświetlanej Gazetki w serwisach Grupy AdRetail w 2018 roku w kategorii Sklepy Wielobranżowe. Praca włożona w produkcję tych materiałów, już po raz trzeci z rzędu została doceniona przez Kapitułę Programu.

 • Sieć Bricomarché została nagrodzona w XI edycji rankingu najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2018. Nagrody przyznawane są od 2008 roku przez Instytut Europejskiego Biznesu. – Bardzo dziękujemy za wyróżnienie w rankingu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018. Jesteśmy dumni, że działania, jakie podejmujemy w celu rozwoju sieci naszych supermarketów typu DIY zostały zauważone i docenione – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce i dodajeTo wyróżnienie jest najlepszym dowodem na to, że obrana przez nas strategia zapewnia stały wzrost wartości rynkowej naszej sieci marketów typu „dom i ogród”.

 • Grupa Muszkieterów wypracowała w 2018 roku obroty w wysokości 7,5 miliarda złotych. Jest to wynik o 5,5 proc. wyższy, czyli o blisko 400 mln złotych, w porównaniu z rokiem poprzednim. W omawianym okresie obroty Intermarché, wraz z przymarketowymi stacjami paliw, oraz Bricomarché wyniosły odpowiednio powyżej 5,16 miliarda złotych i ponad 2,3 miliarda złotych. Oznacza to wzrosty kolejno o 3,4 proc. i 10,3 proc. rok do roku. Rosnące obroty Grupy to potwierdzenie mocnej pozycji Muszkieterów na rynku i dobry prognostyk na przyszłość.

2018

 • Grupa Muszkieterów została wyróżniona w rankingu „Lista 2000” opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” we współpracy z firmą Bisnode Polska. Zestawienie prezentuje największe przedsiębiorstwa działające w naszym kraju. Grupa Muszkieterów uplasowała się na 42. pozycji z 7,1 mld zł przychodów brutto ze sprzedaży w 2017 r.

 • Podczas jubileuszu 15-lecia istnienia Klubu Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (UEP), Grupa Muszkieterów otrzymała nagrodę za działania na rzecz kształcenia studentów. We współpracy z UEP, Grupa zorganizowała cykl otwartych wykładów, przyjęła na płatne staże najzdolniejszych jego uczestników, a w ubiegłym roku otworzyła pierwszy w Polsce Shop Lab, umożliwiający studentom badanie zachowań klientów w przestrzeni wewnątrzsklepowej.

 • Obie nasze sieci – Bricomarché i Intermarché – zostały wyróżnione w rankingu Top Marka 2018, największym badaniu medialności marek na polskim rynku. Ogromnie cieszymy się, że Bricomarché uplasowało się na 111. pozycji w ogólnym rankingu i 4. w kategorii branżowej – markety AGD i budowlane. Bardzo dobre miejsce w rankingu zajęła również nasza sieć Intermarché – uplasowała się bowiem na 234. pozycji w rankingu wszystkich marek i 8. w kategorii markety spożywcze. XI edycja rankingu objęła 500 marek z 50 branż. Organizatorami badania są magazyn „Press” i firma specjalizująca się w monitoringu mediów Press-Service.

 • Gazetki promocyjne sklepów spożywczych Intermarché zostały wyróżnione w kolejnej edycji Programu AdRetail Inspiro. Zdaniem organizatorów rankingu są to najlepiej wykonane gazetki pod względem graficznym w kategorii Supermarkety. Przyznane wyróżnienie jest już drugą z rzędu nagrodą dla sieci handlowej należącej do Grupy Muszkieterów.

 • Na „Liście 500” dziennika „Rzeczpospolita” ponownie znalazła się Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché. Firma uplasowała się na 41. miejscu, awansując o 3 pozycje względem ubiegłego roku. Jest to potwierdzenie dobrych wyników Grupy Muszkieterów i umocnienie jej pozycji wśród najlepszych firm w Polsce.

 • Grupa Muszkieterów znalazła się na liście 15 Najlepszych Pracodawców według rankingu Biznes Raport – Najlepszy Pracodawca 2018, który został opublikowany 11 maja br. na łamach „Gazety Finansowej”. Grupa Muszkieterów została wyróżniona m.in. za warunki pracy oraz stały rozwój firmy, który daje stabilność zatrudnienia w długoterminowej perspektywie.

 • Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało coroczny raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, stanowiący zbiór najważniejszych projektów CSR z minionego roku. Premiera raportu za rok 2017 miała miejsce podczas 7. edycji Targów CSR, które odbyły się 12 kwietnia br. W publikacji zostały wyróżnione 3 praktyki z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju realizowane przez Grupę Muszkieterów w Polsce: „Zbieramy krew dla Polski”, „Muszkieterowie dla Polek”, „Wakacje z Muszkieterami”.

 • Grupa Muszkieterów w Polsce, zrzeszająca przedsiębiorców prowadzących działalność pod szyldami Intermarché i Bricomarché, wypracowała w 2017 roku obroty w wysokości 7,1 miliarda złotych – to o ponad 8,5 proc. więcej niż w roku poprzednim. Systematyczny wzrost wyników Grupy to potwierdzenie stabilnej pozycji Muszkieterów na rynku i dobry prognostyk na przyszłość.

 • Grupa Muszkieterów nominowana do tytułu „Symbol 2018”. Powołana przez organizatora kapituła plebiscytu doceniła przede wszystkim wkład Grupy Muszkieterów w rozwój współpracy pomiędzy sektorami nauki i biznesu. Na tym gruncie wyróżniona została nasza współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, a szczególnie stworzenie unikatowego Laboratorium Marketingowego Wsparcia Procesów Innowacyjnych o nazwie „Shop Lab”.

 • Bricomarché z sukcesem realizuje swoją strategię, umacniając pozycję rynkową nie tylko w małych miejscowościach, lecz także w dużych miastach. Nowy market sieci we Wrocławiu przy ul. Królewieckiej 72 jest 150. punktem Bricomarché w Polsce. Sklep rozpoczął działalność 28 marca 2018 roku.

2017

 • Intermarché otrzymała nagrodę „Retailer of the Year. Wybrany przez dostawców”. Sieć została wyróżniona przez kontrahentów w kategorii „Supermarkety”

 • Grupa Muszkieterów otrzymała Biały Listek CSR. Jest to wyróżnienie przyznane przez tygodnik „Polityki” oraz  firmę doradczą Deloitte.

 • Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, opublikowanym 30 marca, wyróżniło aż 10 inicjatyw w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanych przez Grupę Muszkieterów.

 • Grupa Muszkieterów znalazła się w gronie 25 najlepszych pracodawców 2016 roku w rankingu „Gazety Finansowej”. Grupa została wyróżniona za wdrażanie koncepcji employer brandingu m.in. poprzez liczne programy rozwoju kariery.

Dodano: 25 kwietnia 2017
Podziel się na: