NOWY ROK SZKOLNY, NOWE MOŻLIWOŚCI

NOWY ROK SZKOLNY, NOWE MOŻLIWOŚCI

Koniec wakacji oznacza powrót do codziennych obowiązków. Jest to również dobra okazja, żeby rozpocząć przygodę z nowym biznesem. Aspiracje o niezależnym  i dochodowym przedsiębiorstwie może pomóc spełnić franczyza. Grupa Muszkieterów zachęca do założenia własnego przedsiębiorstwa w ramach unikatowego modelu współpracy, gwarantując jednocześnie profesjonalne wsparcie w prowadzeniu firmy

Franczyza staje się coraz bardziej popularnym sposobem na uruchomienie własnego biznesu. Według „Raportu o franczyzie 2018”, autorstwa firmy doradczej PROFIT system i portalu Franchising.pl, na polskim rynku liczba systemów franczyzowych ma wzrosnąć na koniec 2018 roku do 1 250, a ilość zrzeszonych w nich placówek sięgnie 78 tys.

Franczyza z Grupą Muszkieterów

Uwzględniając potencjał polskiego rynku, Grupa dynamicznie się rozwija i planuje kolejne otwarcia na terenie wszystkich województw – głównie w małych i średnich miejscowościach. Współpraca z Muszkieterami, dzięki niesłabnącej popularności sklepów typu DIY (do it yourself) oraz tych oferujących dobra szybkozbywalne (FMCG), to gwarancja powodzenia zawodowego oraz zysku.

Ze strony Grupy Muszkieterów przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc we wszystkich etapach prowadzących do otwarcia punktu sprzedaży oraz na wsparcie w bieżącej działalności.

Działalność biznesowa Grupy Muszkieterów opiera się na zasadach franczyzy, ale nie jest to zwykła struktura franczyzowa. W Grupie obowiązują dwie kluczowe zasady: niezależności oraz współdecydowania o przyszłości organizacji. Każdy właściciel Intermarché i Bricomarché może objąć podwójną funkcję kierowniczą: być niezależnym szefem swojego przedsiębiorstwa oraz pełnić rolę zarządczą w ramach Grupy, odpowiadając za jeden z obszarów działania struktur centralnych. W ten sposób franczyzobiorcy mają wpływ na wyznaczanie kierunków rozwoju Grupy, a także na kształtowanie jej polityki.- mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Kandydat na Muszkietera

Franczyzobiorcą może zostać osoba, która wykazuje cechy przedsiębiorcy. Po przystąpieniu do Grupy przyszły przedsiębiorca przechodzi obowiązkowe 4,5-miesięczne szkolenie, które dotyczy takich zagadnień jak finanse, zarządzanie personelem czy księgowość. Co więcej, wszyscy Muszkieterowie regularnie uczestniczą w warsztatach rozwijających ich umiejętności zawodowe oraz dedykowanych szkoleniach, po to, aby ich biznes rozwijał się szybciej i dynamiczniej. Wśród franczyzobiorców Grupy Muszkieterów są również byli właściciele małych i średnich przedsiębiorstw oraz osoby, które zajmowały wcześniej stanowiska kierownicze w dużych firmach i korporacjach. Wielu z nich to także wcześniejsi etatowi pracownicy centrali Grupy.

Warunkiem przystąpienia do Grupy Muszkieterów jest wkład własny w wysokości minimum 400 tys. złotych. Kwota ta stanowi kapitał zasilający spółkę franczyzobiorcy, która zarządza supermarketem o wielomilionowych obrotach. Co istotne, nie jest to opłata za licencję lub inna opłata na rzecz Grupy, a kapitał początkowy niezbędny do uruchomienia działalności, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej spółki.

Film o koncepcji franczyzowej Grupy Muszkieterów i procedurze rekrutacji jest dostępny na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=lKT6501fOpE

Dodatkowe spotkanie z franczyzobiorcami

Więcej informacji będzie można pozyskać na Targach Franczyzy, które odbędą się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. Numer stoiska Grupy Muszkieterów to 11.17-11.23. Muszkieterowie zapraszają 18-19 października br. od  godz. 10:00 do 17:00 oraz 20 października od godz. 10:00 do 15:00.

Dodano: 05 września 2018
Podziel się na: