MUSZKIETEROWIE ZEBRALI BLISKO 50 000 ZŁ DLA POLSKIEJ MEDALISTKI OLIMPIJSKIEJ

MUSZKIETEROWIE ZEBRALI BLISKO 50 000 ZŁ DLA POLSKIEJ MEDALISTKI OLIMPIJSKIEJ

Właściciele sklepów Bricomarché, prowadzący działalność w ramach Grupy Muszkieterów, po raz kolejny udowodnili, jak istotne jest dla nich hasło „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Polscy Muszkieterowie nie pozostali obojętni na historię polskiej szablistki – Angeliki Wątor, która wystawiła na licytację swój złoty medal, by umożliwić sobie start w Pucharze Świata. Sprawnie zorganizowana zbiórka pozwoliła szablistce zachować olimpijski medal i zapewniła fundusze niezbędne do startu w kolejnych zawodach.

 Historia Angeliki Wątor, polskiej medalistki igrzysk w Baku z 2015 roku, która zdecydowała się wystawić na aukcji olimpijskie złoto poruszyła całą Polskę. Właściciele sklepów Bricomarché, prowadzący działalność zgodnie z kodeksem Muszkieterów, zdecydowali się wesprzeć szablistkę. Przedsiębiorcy zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniężną, w której udział wzięło 100 osób. W akcji zainicjowanej przez Izabelę Łojewską, właścicielkę Bricomarché w Kamiennej Górze, udało się zgromadzić blisko 50 000 zł. Oficjalne przekazanie czeku odbyło się 18 grudnia br. w siedzibie Grupy Muszkieterów w Swadzimiu.

– Dzięki sprawnej organizacji zbiórki udało nam się zebrać pieniądze, które pozwolą Pani Angelice realizować marzenia i osiągać kolejne, sportowe sukcesy mówi Izabela Łojewska, właścicielka sklepu Bricomarché w Kamiennej Górze Cieszymy się, że wspólnymi siłami osiągnęliśmy ten sukces, ponieważ zaangażowanie społeczne jest jedną z podstawowych wartości, jakimi kierujemy się będąc częścią Grupy Muszkieterów. Mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i zwycięstwo Pani Angeliki w Pucharze Świata.

Kwota zebrana przez właścicieli sklepów Bricomarché pozwoli szablistce  zachować olimpijski medal i przygotować się do startu w zawodach Pucharu Świata, które odbędą się w Montrealu. Grupa Muszkieterów po raz kolejny zaangażowała się w działania mające na celu wsparcie polskiej szermierki. Do dotychczas podjętych aktywności można zaliczyć m.in. uruchomienie „Olimpijskiej Akademii Muszkieterów”, której zadaniem była promocja tej dziedziny sportowej wśród młodych mieszkańców Wielkopolski.

Dodano: 29 stycznia 2020
Podziel się na: