MUSZKIETEROWIE Z BIAŁYM LISTKIEM CSR POLITYKI

MUSZKIETEROWIE Z BIAŁYM LISTKIEM CSR POLITYKI

Grupa Muszkieterów ponownie znalazła się w gronie laureatów „Listków CSR Polityki”.

Muszkieterowie zostali docenieni za całokształt działalności społecznej oraz wyróżnieni za dobrą praktykę wieloletniej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Akcja ta już od 13 lat zapewnia kobietom dostęp do mammograficznych badań profilaktycznych dzięki współpracy z supermarketami zrzeszonymi w sieci Intermarché i Bricomarché. Działania prospołeczne są kluczowym elementem działalności Grupy Muszkieterów oraz przedsiębiorców zrzeszonych w jej strukturach.

Do X edycji zestawienia „Listki CSR Polityki” zgłosiła się rekordowa liczba 124 firm. Wśród wyróżnionych znalazły się 92 z nich. Grupa Muszkieterów otrzymała nagrodę Biały Listek CSR za zaangażowanie społeczne oraz wyróżnienie za kampanię „Muszkieterowie dla Polek”. W ramach tej akcji z badań profilaktycznych w specjalnych mammobusach zlokalizowanych przed sklepami w 2020 roku skorzystało ponad 4 tys. kobiet. Przez 13 lat trwania kampanii przebadanych zostało łącznie około 70 tys. Polek.

Cieszymy się, że nasze zaangażowanie społeczne zostało ponownie wyróżnione. Działalność na rzecz lokalnych społeczności to jeden z priorytetów Grupy Muszkieterów, który realizujemy od początku naszej obecności na rynkumówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów i dodaje Biały Listek CSR Polityki utwierdza nas w przekonaniu, że działania, które podejmujemy, są potrzebne. Cieszy nas także fakt, że swój udział w zestawieniu zgłosiło w tym roku tak wiele firm. Oznacza to, że coraz więcej przedsiębiorstw chce się angażować społecznie na rzecz potrzebujących, a Muszkieterowie wiedzą, że w Grupie siła.

Zestawienie najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm przygotowuje tygodnik „Polityka” we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Eksperci analizują działania polskich przedsiębiorstw w takich obszarach jak np.: ład korporacyjny, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, uczciwość biznesowa, a także zaangażowanie społeczne i wkład w rozwój społeczności lokalnej.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/2121329,1,utrzymywanie-wysokich-standardow.read

Dodano: 11 czerwca 2021
Podziel się na: