MUSZKIETEROWIE WYRÓŻNIENI W RANKINGACH RZECZPOSPOLITEJ ORAZ W ZESTAWIENIU 30 NAJPOPULARNIEJSZYCH FRANCZYZ W POLSCE

MUSZKIETEROWIE WYRÓŻNIENI W RANKINGACH RZECZPOSPOLITEJ ORAZ W ZESTAWIENIU 30 NAJPOPULARNIEJSZYCH FRANCZYZ W POLSCE

Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, drugi rok z rzędu znalazła się w rankingu dziennika Rzeczpospolita przygotowywanym we współpracy z firmą Coface. Muszkieterowie utrzymali się na pozycji sprzed roku i w najnowszej edycji rankingu „Top 500 CEE” zajęli 98. miejsce. Dodatkowo dziennik wyróżnił również Grupę w rankingu „Lista 2000”, w którym Muszkieterowie uplasowali się na 56. miejscu. To jednak nie koniec wyróżnień Grupy. Sieć Intermarché znalazła się także na 16. miejscu w zestawieniu „30 najpopularniejszych franczyz” magazynu „Franczyza & Biznes”. 

Ranking „Top 500 CEE 2021” 

Zestawienie największych firm w naszym regionie powstało w oparciu o obroty osiągnięte w 2020 roku w ujęciu bezwzględnym. W tegorocznej edycji rankingu polskie przedsiębiorstwa stanowią ponad 32 proc. wszystkich 500 wyróżnionych firm. Obecność Muszkieterów w tak prestiżowym gronie to świadectwo rozwoju Grupy, jej zdolności odpowiadania na potrzeby klientów oraz dostosowywania się do szybko zmieniających się warunków – pomimo pandemii obroty Grupy w 2020 r. wyniosły łącznie 7,8 miliardów złotych. 

„Lista 2000” dziennika Rzeczpospolita 

Grupa Muszkieterów po raz kolejny znalazła się również wśród największych firm w Polsce według dziennika Rzeczpospolita. W tegorocznej edycji zajęła 56. miejsce, powtarzając sukces z poprzedniego roku, którym jest obecność w gronie 100 największych przedsiębiorstw w kraju. W zestawieniu sprzedaż detaliczną reprezentuje 158 firm, które stanowią ponad 18 proc. udziałów w przychodach całego rankingu. 

30 najpopularniejszych franczyz 

Wyniki analizy magazynu „Franczyza & Biznes” zostały przygotowane w oparciu o statystyki oglądalności ofert franczyzowych, które znalazły się w bazie portalu franczyzawpolsce.pl w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Popularność Grupy Muszkieterów i jej wyjątkowy model współpracy zagwarantowały sieci Intermarché 16. miejsce w zestawieniu. 

Współzależność i solidarność 

Tak znaczące sukcesy Grupy są możliwe dzięki unikalnemu podejściu Muszkieterów do prowadzenia działalności opartej na współzależności i solidarności. Przedsiębiorcy są zarówno właścicielami swoich supermarketów, jak i współtwórcami Grupy Muszkieterów. Przeznaczają oni dwa dni w tygodniu na rzecz wspólnej struktury, dzięki czemu rozwijają nie tylko własne sklepy, ale również przyczyniają się do sukcesu całej organizacji. Muszkieterowie wierzą, że owocna współpraca możliwa jest dzięki partnerstwu i jednoczesnej niezależności, dlatego sami podejmują decyzje dotyczące ich biznesów. Takie podejście gwarantuje przedsiębiorcom swobodę, ale jednocześnie zapewnia im wsparcie, co przekłada się na wyniki zarówno pojedynczych punktów sprzedaży, jak i całej Grupy. 

– Jesteśmy dumni z osiągnięć Grupy Muszkieterów. Obecność w dwóch tak ważnych rankingach jest dla nas potwierdzeniem, że nasze działania na rzecz rozwoju Grupy zmierzają w odpowiednim kierunku. Bycie w gronie 100 najlepszych firm nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej, to istotny sukces który jeszcze silniej zmotywuje nas do dalszej pracy i pozyskania nowych klientów. Mamy nadzieję, iż dynamika tegorocznych obrotów pozwoli nam utrzymać dotychczasową pozycję, a nawet – poprawić wynik w przyszłorocznym rankingu. Równie ważna jest dla nas informacja, że nasza oferta jest bardzo popularna wśród potencjalnych partnerów, co potwierdza zestawienie „30 najpopularniejszych franczyz”. Jest to znak, że zarówno dla przedsiębiorców już prowadzących biznes detaliczny, jak i dla osób chcących się przekwalifikować i stać się przedsiębiorcami, Grupa Muszkieterów zapewnia dziś jedną z lepszych ofert na rynkumówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce, i dodaje – To polscy niezależni przedsiębiorcy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju całej struktury. Niezależność we współzależności to jeden z głównych fundamentów naszej działalności, który jest kluczem do sukcesu. Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom zrzeszonym w Grupie, bez których takie osiągnięcia nie byłyby możliwe. 

Dodano: 31 grudnia 2021
Podziel się na: