MUSZKIETEROWIE SPONSOREM PUCHARU ŚWIATA WE FLORECIE KOBIET

MUSZKIETEROWIE SPONSOREM PUCHARU ŚWIATA WE FLORECIE KOBIET

Fundacja Muszkieterów wraz z dwoma sieciami zarządzanymi przez Grupę Muszkieterów – Intermarché i Bricomarché – wsparła finansowo organizację Pucharu Świata we Florecie Kobiet, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-16 stycznia 2022 roku. Turniej tej rangi zawita do stolicy Wielkopolski po raz pierwszy w historii. 

Grupa Muszkieterów za pośrednictwem Fundacji Muszkieterów, założonej w 2002 roku, od dawna wspiera rozwój szermierki w Polsce. Wśród działań podejmowanych w tym zakresie można wymienić m.in. wieloletnie wsparcie Klubu Sportowego Muszkieterowie Warta Poznań i Klubu Uczelnianego AZS UAM, którego zawodniczki są filarem reprezentacji Polski, a także współorganizowanie szeregu wydarzeń szermierczych. . 

Współpraca z poznańskim środowiskiem szermierczym zaowocowała również zajęciami sportowymi dla uczestników zeszłorocznych „Wakacji z Muszkieterami”, czyli kolonii dla 550 dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem oraz podopiecznych instytucji pomocowych i wychowawczych. Każdy z pięciu turnusów wyjazdowych odwiedziły florecistki z Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, by wraz z trenerami zarażać najmłodszych miłością do tej dyscypliny sportu. 

Kultura szermiercza jest niejako wpisana w DNA Grupy Muszkieterów. Ta dyscyplina sportowa kieruje się etosem bliskim także przedsiębiorcom zrzeszonym w Grupie, co sprawia, że chcemy wspierać jej rozwój w Polsce. Od lat wspieramy różne wydarzenia oraz inicjatywy sportowe, współpracujemy także z wielkopolskimi środowiskami szermierczymi, by popularyzować tę dziedzinę. Cieszymy się, że Puchar Świata we Florecie Kobiet po raz pierwszy zawita do Poznania i jesteśmy dumni, że możemy wspomóc finansowo wydarzenie takiej rangi.  – mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.  

Puchar Świata we Florecie Kobiet odbędzie się w nowoczesnej hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w dniach 14-16 stycznia br. W zawodach weźmie udział blisko 200 zawodników z ponad 20 krajów ze wszystkich kontynentów, walcząc zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Zawody transmitowane będą na żywo w telewizji TVP3. 

Dodano: 13 stycznia 2022
Podziel się na: