MUSZKIETEROWIE PRZEZNACZYLI BLISKO 3,7 MLN ZŁ NA PLACE ZABAW

MUSZKIETEROWIE PRZEZNACZYLI BLISKO 3,7 MLN ZŁ NA PLACE ZABAW

Rok szkolny 2017/2018 dobiegł końca, 22 czerwca rozpoczną się upragnione wakacje. Dzięki Fundacji Muszkieterów, powołanej przez Grupę Muszkieterów, wiele dzieci będzie mogło spędzić ten czas na nowoczesnych i bezpiecznych placach zabaw. W ramach kampanii „Place – Zabaw Muszkieterowie” tylko w czerwcu otwarto dwa place zabaw – w Żninie oraz Starym Mieście. W ramach działalności Fundacji Muszkieterów, zrzeszającej właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, w ciągu 10 lat wybudowano łącznie 138 placów zabaw, za prawie 3,7 mln zł. W tym roku planowane jest jeszcze otwarcie placu zabaw w Grajewie.

Plac zabaw w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim został otwarty 1 czerwca, a w Starym Mieście w województwie wielkopolskim 17 czerwca. W uroczystościach inauguracyjnych wzięli udział przedstawiciele sklepów Grupy Muszkieterów, Fundacji Muszkieterów, a także władz samorządowych.

Celem kampanii „Place Zabaw – Muszkieterowie” jest tworzenie bezpiecznych, nowoczesnych i kolorowych miejsc do spędzania wolnego czasu przez dzieci. Akcja prowadzona jest we współpracy z władzami lokalnych, które wybierają oraz przygotowują miejsce do budowy placów zabaw. Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, którzy działają w Fundacji Muszkieterów, sponsorują zakup oraz montaż wszystkich elementów instalacji zabawowych.

Cieszymy się, że udało nam się przekazać naszym sąsiadom – mieszkańcom miejscowości, w których działają nasze sklepy kolejny – już 138. plac zabaw. Akcja jest odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności. Chcielibyśmy, żeby nasze pociechy mogły radośnie i bezpiecznie spędzać wolne chwile, szczególnie w okresie wakacyjnym mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Każdy plac zabaw finansowany przez Grupę Muszkieterów wyposażony jest w nowoczesne, certyfikowane urządzenia, które zapewniają dzieciom niezapomnianą i bezpieczną zabawę. Na jego terenie instalowane są różnorodne i kolorowe konstrukcje do zabawy, m.in. huśtawki, zjeżdżalnie oraz zestaw sprawnościowy. Place zabaw dostępne są dla wszystkich maluchów oraz ich rodziców.

Dodano: 19 czerwca 2018
Podziel się na: