MUSZKIETEROWIE JEDNYM Z 50 NAJLEPSZYCH PRACODAWCÓW W POLSCE WG „WPROST”

MUSZKIETEROWIE JEDNYM Z 50 NAJLEPSZYCH PRACODAWCÓW W POLSCE WG „WPROST”

Grupa Muszkieterów zajęła wysokie, 21. miejsce w rankingu najlepszych polskich pracodawców tygodnika „Wprost”. Z ponad 500 firm działających w różnych branżach, na podstawie ankiety redakcja magazynu wyłoniła czołowe 50, w których pracuje się najlepiej. W tegorocznym zestawieniu jednym z ważnych aspektów oceny była również działalność firmy na rzecz pomocy naszym Sąsiadom z pogrążonej w wojnie Ukrainy.

TUTAJ PRACUJE SIĘ NAJLEPIEJ

„Wprost” już po raz trzeci opublikował swój ranking „50 najlepszych polskich pracodawców”. Co roku wyłania on polskie firmy, których pracownicy mogą liczyć na najlepsze warunki i bezpieczeństwo zatrudnienia – gdzie w obecnej sytuacji rynkowej zapewnione są podwyżki, zatrudnienie nie jest redukowane, lecz zwiększane, czy pracownicy są zatrudniani na etat. Pod uwagę wzięto również zaangażowanie w zorganizowaną pomoc wspomagającą pokrzywdzonych wojną z Ukrainy oraz to, czy w ostatnim miesiącu przyjęto do pracy przybyłych do naszego kraju uchodźców. Pełny ranking na: https://rankingi.wprost.pl/10702891/50-najlepszych-polskich-pracodawcow-tutaj-polakom-pracuje-sie-najlepiej.html

MUSZKIETEROWIE POMAGAJĄ UKRAINIE I JEJ MIESZKAŃCOM

Grupa Muszkieterów od początku rosyjskiej agresji solidaryzuje się z narodem ukraińskim i aktywnie angażuje się w pomoc na rzecz naszych Sąsiadów. Wyrazem tego było zaprzestanie zakupu towarów wyprodukowanych w Rosji i Białorusi przez centralę zakupową sieci Intermarché. Grupa wspiera również działania Polskiej Akcji Humanitarnej – sieć Bricomarché za pośrednictwem Fundacji Muszkieterów przekazuje PAH środki finansowe w kwocie 1 mln zł, a sieć Intermarché przesłała produkty o łącznej wartości 200 tys. zł. Do szeregu podjętych akcji dołączyło wsparcie z siedziby firmy we Francji, z sieci Intermarché, która przekazała 17 TIR-ów z artykułami higienicznymi i spożywczymi o wartości ponad 4 mln zł, które trafiły do Gdańska, Ełku oraz Poznania.

Fundacja Muszkieterów prowadzi również szeroką zbiórkę funduszy na rzecz Ukrainy, do której dołączyć mogą zarówno polscy, jak i francuscy przedsiębiorcy zrzeszeni w Grupie, wpłacając środki na konto. W działania na poziomie lokalnym w Polsce zaangażowani są właściciele poszczególnych sklepów Intermarché oraz Bricomarché, którzy podejmują akcje w swoich lokalnych społecznościach i transportują pomoc na Ukrainę. Kolejnym przykładem aktywności jest inicjatywa w Chełmnie, gdzie budynek należący do sieci Intermarché został udostępniony władzom miasta w celu gromadzenia towarów przekazywanych uchodźcom.

Dodano: 05 maja 2022
Podziel się na: