„MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”– BLISKO 1 700 PRZEBADANYCH KOBIET W PIERWSZYM KWARTALE 2021 ROKU

„MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”– BLISKO 1 700 PRZEBADANYCH KOBIET W PIERWSZYM KWARTALE 2021 ROKU

W pierwszym kwartale 2021 roku w mammobusach kampanii „Muszkieterowie dla Polek” przebadało się 1 676 kobiet – u 118 Pań wykryto zmianę łagodną, natomiast 29 Pacjentek otrzymało skierowanie na dodatkowe badania. Dzięki tej akcji Grupa Muszkieterów już od 14 lat zwiększa świadomość kobiet w zakresie profilaktyki nowotworów piersi i zapewnia dostęp do regularnych badań mammograficznych przed wybranymi sklepami sieci Intermarché i Bricomarché.

W trzech pierwszych miesiącach 2021 roku mammobusy odwiedziły 27 polskich miast w czterech województwach: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim oraz zachodniopomorskim. Łącznie w pierwszym kwartale przebadano blisko 1 700 kobiet, co pozytywnie świadczy o popularności akcji oraz o skutecznej realizacji celu kampanii – zwiększania świadomości Polek na temat profilaktyki nowotworów piersi.

Kampania „Muszkieterowie dla Polek” od lat zapewnia dostęp do regularnych badań mammograficznych tysiącom kobiet. Cieszę się, że pomimo trwającej pandemii, Polki nie zapominają o profilaktyce nowotworów piersi i korzystają z możliwości konsultacji ze specjalistami w specjalnych mammobusach. Wyniki akcji od 14 lat utwierdzają nas w przekonaniu, że takie działania są potrzebną pomocą dla lokalnych społeczności – nie inaczej było w pierwszym kwartale 2021 roku. Profilaktyka jest dla Muszkieterów ważnym aspektem, chcemy zatem poprzez akcje tego rodzaju stale pomagać jak największej liczbie kobiet mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

„Muszkieterowie dla Polek” to jedna z najdłużej prowadzonych przez Grupę akcji społecznych. Regularne badania są podstawą wczesnego wykrywania zmian, ważne jest zatem, by każda kobieta miała możliwość skorzystania z nich. W grupie największego ryzyka znajdują się Panie w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat i to do nich właśnie skierowana jest kampania „Muszkieterowie dla Polek”. Akcja realizowana jest we współpracy z Niepublicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk”.

Dodano: 08 czerwca 2021
Podziel się na: