KONWÓJ GRUPY MUSZKIETERÓW Z POMOCĄ DLA UKRAINY PRZYJECHAŁ DO EŁKU

KONWÓJ GRUPY MUSZKIETERÓW Z POMOCĄ DLA UKRAINY PRZYJECHAŁ DO EŁKU

Grupa Muszkieterów sprzeciwia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę i deklaruje pełną solidarność oraz chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Wyrazem tego wsparcia jest kolejna akcja pomocowa Grupy i zarządzanej przez nią sieci Intermarché, tym razem związana z przekazaniem do Polski z siedziby firmy we Francji najpotrzebniejszych produktów. Dary trafiły dziś do Caritasu w Ełku.

 Na przekazane przez Intermarché artykuły składają się niezbędne produkty higieniczne i spożywcze. Caritas w Ełku rozdysponuje potrzebującym 4 TIR-y darów zebranych na około 130 paletach. W ramach konwojów Grupa Muszkieterów przekazała do tej pory organizacjom humanitarnym, uchodźcom i Ukraińcom pozostającym na terenie swojego kraju już 17 TIR-ów z produktami, czili około 600 palet.

– Wsparcie Grupy Muszkieterów i sieci Intermarché jest nieocenione. Dzięki jej zaangażowaniu tu, w siedzibie Caritasu w Ełku, pojawiły się TIR-y po brzegi wypełnione pomocą dla osób pozostających w Ukrainie. To wspaniały gest solidarności z uciemiężonym wojną narodem. Bardzo cieszy, że cała Grupa Muszkieterów wspiera nas w tej wyjątkowej sytuacji, a jej pomoc przyczyni się do poprawy warunków osób dotkniętych wojnąmówi ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritasu w Ełku.

Grupa Muszkieterów od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę solidaryzuje się z narodem ukraińskim. Wyrazem tego było wstrzymanie przez centralę zakupową sieci Intermarché już od 2 marca zakupu towarów wyprodukowanych na terytorium Rosji i Białorusi. Firma podjęła także współpracę z Polską Akcją Humanitarną. Centrala Intermarché w Polsce, po uzgodnieniu z PAH listy najbardziej potrzebnych artykułów, przekaże produkty o łącznej wartości około ćwierć miliona złotych, w tym środki higieny osobistej oraz artykuły z kategorii dziecięcej. Ponadto, centrala Bricomarché przeznaczy na rzecz Ukrainy milion złotych, który przekazany zostanie Fundacji Muszkieterów, pilotującej rozdysponowanie zbieranych środków. Muszkieterowie wspierają Ukrainę nie tylko ze swojej polskiej centrali – niezależnie od inicjatyw Grupy właściciele poszczególnych sklepów Intermarché i Bricomarché w całej Polsce organizują liczne lokalne zbiórki i akcje pomocowe na rzecz Ukrainy.

Jako Intermarché cały czas angażujemy się w pomoc materialną i finansową dla naszych ukraińskich Sąsiadów pokrzywdzonych agresją Rosji. Cieszę się, że TIR-y z najpotrzebniejszymi artykułami higienicznymi i spożywczymi dotarły na miejsce i zostaną przekazane potrzebującym. To wspaniałe wydarzenie, że możemy pomóc pokrzywdzonym z Ukrainy i partycypować we wsparciu. Działania zaangażowane społecznie są wpisane w DNA naszej firmy i wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie nieść choć trochę dobra w tym wyjątkowo trudnym dla Ukrainy czasie mówi Tomasz Waligórski, stojący na czele Intermarché.

Dodano: 05 kwietnia 2022
Podziel się na: