KONWÓJ 17 TIRÓW OD INTERMARCHÉ Z POMOCĄ DLA UKRAINY

KONWÓJ 17 TIRÓW OD INTERMARCHÉ Z POMOCĄ DLA UKRAINY

Pomoc dla osób dotkniętych wojną na terytorium Ukrainy płynie ze wszystkich stron. Do szeregu podjętych już przez Grupę Muszkieterów działań dołącza wsparcie z siedziby firmy we Francji. Sieć Intermarché przekazała do Polski tysiące produktów – na transport składa się łącznie 17 TIR-ów z artykułami higienicznymi i spożywczymi o wartości ponad 4 mln złotych. Grupa Muszkieterów w Polsce koordynowała akcję przekazywania darów do organizacji dobroczynnych oraz władz samorządowych w całym kraju.

Inicjatywa Grupy i zarządzanej przez nią sieci Intermarché, związana z przekazaniem z siedziby firmy we Francji najpotrzebniejszych produktów, to kolejny wyraz wsparcia dla obywateli Ukrainy. Francuska centrala stanęła na wysokości zadania, szybko reagując na sytuację i odpowiadając na potrzeby rozpoznane przez Grupę w Polsce. Do Polski trafiło w sumie 17 TIR-ów z artykułami zebranymi na około 600 paletach, których łączna wartość wynosi ponad 4 mln złotych.

Transporty dotarły już do Gdańska, Ełku oraz Poznania. Do Gdańska przyjechały 3 TIR-y z produktami dla uchodźców przebywających w mieście, jak również dla osób pozostających na terenie Ukrainy. Dzięki współpracy z pomorskimi samorządami część transportu trafiła prosto do Lwowa. W Ełku, do którego dotarły 4 TIR-y, rozdysponowaniem darów zajął się Caritas, przekazując je w całości na Ukrainę. Blisko 300 palet artykułów dostarczono również do Poznania, gdzie władze miejskie przekazują je uchodźcom.

Solidarność i wspólne działanie są jednymi z naszych głównych wartości. W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę aktywnie angażujemy się w pomoc na rzecz naszych sąsiadów. Działamy na wielu poziomach, aby dotarła ona wszędzie tam, gdzie jest faktycznie potrzebna i może przynieść najwięcej dobra. Dlatego z jednej strony dostarczamy produkty dla uchodźców oraz osób pozostających na terenie Ukrainy, a z drugiej wspieramy finansowo organizacje humanitarne. Bardzo budująca jest tutaj postawa wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w naszej Grupie, którzy na bieżąco odpowiadają na lokalne potrzeby mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Wyrazem solidarności z narodem ukraińskim było wstrzymanie przez centralę zakupową sieci Intermarché zakupu towarów wyprodukowanych na terytorium Rosji i Białorusi. W pierwszym etapie działań Grupa Muszkieterów postanowiła także wesprzeć Polską Akcję Humanitarną. Sieć Bricomarché za pośrednictwem Fundacji Muszkieterów przekazuje PAH środki finansowe w kwocie miliona złotych, zaś sieć Intermarché wcześniej uzgodnione produkty o łącznej wartości dwustu tysięcy złotych.

Ponadto Fundacja Muszkieterów prowadzi szeroką zbiórkę funduszy, do której dołączyć mogą zarówno polscy, jak i francuscy przedsiębiorcy zrzeszeni w Grupie, wpłacając środki na konto. W działania na poziomie lokalnym w Polsce zaangażowani są właściciele poszczególnych sklepów Intermarché oraz Bricomarché, którzy nie tylko podejmują akcje w swoich lokalnych społecznościach, ale również jeżdżą z pomocą na Ukrainę. Na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy działają także pracownicy centrali Grupy Muszkieterów. Kolejnym przykładem aktywności jest inicjatywa w Chełmnie, gdzie budynek należący do sieci Intermarché został udostępniony władzom miasta w celu gromadzenia towarów przekazywanych uchodźcom.

Dodano: 05 kwietnia 2022
Podziel się na: