JAKOŚĆ ŻYWNOŚCI W INTERMARCHÉ POTWIERDZONA CERTYFIKATEM

JAKOŚĆ ŻYWNOŚCI W INTERMARCHÉ POTWIERDZONA CERTYFIKATEM

Wynikiem ubiegłorocznego audytu Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w Bazie Grupy Muszkieterów jest certyfikat potwierdzający ekologiczny charakter oferowanych w sklepach sieci Intermarché produktów. Zaświadcza on, że dostępne w supermarketach towary są wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami dotyczącymi rolnictwa ekologicznego oraz że są wolne od zanieczyszczeń i organizmów zmodyfikowanych genetycznie. 

Pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. przeprowadzili audyty w bazach Grupy Muszkieterów w Mysłowicach oraz Swadzimiu. Celem kontroli była ocena, w jakim stopniu Intermarché zapewnia bezpieczeństwo obrotu produktami ekologicznymi. Pozytywny wynik audytu zaowocował przyznaniem Muszkieterom certyfikatu, który będzie ważny przez najbliższy rok. Dokument gwarantuje, że produkty oferowane w supermarketach sieci zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami rolnictwa ekologicznego oraz są wolne od zanieczyszczeń. Ponadto podczas ich produkcji nie są stosowane nawozy sztuczne, nie wykorzystuje się także organizmów zmodyfikowanych genetycznie. 

Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprzyja prośrodowiskowym zmianom w sektorze handlu. Jako Grupa Muszkieterów chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferować im wysokiej jakości towary wyprodukowane w ekologiczny sposóbmówi Tomasz Waligórski, stojący na czele Intermarché. Od lat współpracujemy ze sprawdzonymi, lokalnymi rolnikami i sadownikami. Jesteśmy przekonani o tym, że ekologiczne rolnictwo przyczynia się nie tylko do produkcji żywności o wysokiej jakości, ale także pozwala zachować bioróżnorodność i ochraniać zasoby naturalne. 

Aktualnie w ofercie Intermarché znajduje się ponad 300 artykułów pochodzących z rolnictwa ekologicznego. Są to m.in. wina, soki, przetwory, herbaty, kawy, jaja, produkty mleczne, przekąski, ryby, soki i napoje, przyprawy, sosy, tłuszcze i oleje, owoce, warzywa, a także wyroby piekarskie i cukiernicze. Lista ta regularnie się wydłuża ze względu na rosnące zainteresowanie klientów.  

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce 

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem blisko 500 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2020 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,8 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. na Liście 2000 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (56. pozycja w 2021 r.), w rankingu „Top 500 CEE” przygotowywanym przez „Rzeczpospolitą” we współpracy z firmą Coface (98. miejsce w 2021 r.), w rankingu „1000 największych firm w Polsce” „Gazety Finansowej” (47. miejsce w 2020 r.), w zestawieniu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.) czy w rankingu „30 najpopularniejszych franczyz” magazynu „Franczyza & Biznes” (16. miejsce w 2021 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii. 

Dodano: 18 lutego 2022
Podziel się na: