INTERMARCHÉ Z CERTYFIKATEM BEZPIECZEŃSTWA OBROTU PRODUKTAMI EKOLOGICZNYMI

INTERMARCHÉ Z CERTYFIKATEM BEZPIECZEŃSTWA OBROTU PRODUKTAMI EKOLOGICZNYMI

 

Z końcem ubiegłego roku przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. przeprowadzili kolejny już audyt magazynów centralnych Grupy Muszkieterów w Mysłowicach oraz Swadzimiu. Celem kontroli była ocena, w jakim stopniu Intermarché zapewnia bezpieczeństwo obrotu produktami ekologicznymi. Pozytywny wynik audytu zaowocował przyznaniem Muszkieterom certyfikatu. Dokument gwarantuje, że produkty oferowane w supermarketach sieci zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi rolnictwa ekologicznego i są wolne od zanieczyszczeń takich jak pozostałości środków ochrony roślin i hormonów, a podczas ich produkcji nie stosowano nawozów sztucznych i organizmów zmodyfikowanych genetycznie. Przyznany certyfikat będzie ważny przez najbliższy rok.

 

 

– Ostatni rok uświadomił nam wszystkim, jak istotna jest dbałość o właściwe odżywianie i zdrowy tryb życia. Wierzymy, że to doświadczenie będzie miało realne przełożenie na zwyczaje zakupowe naszych klientów. Tym bardziej cieszymy się więc, że otrzymany certyfikat potwierdza nasze zaangażowanie w budowanie bogatej  oferty produktów ekologicznych wysokiej jakości – mówi Paweł Czerwiński, Przewodniczący Komisji ds. Marketingu w Grupie Muszkieterów.

Aktualnie w ofercie Intermarché jest prawie 500 referencji produktów rolnictwa ekologicznego. Są to m.in. herbaty, kawy, jaja, produkty mleczne, przekąski, ryby, soki i napoje, przyprawy, sosy, tłuszcze i oleje, owoce, warzywa, a także wyroby piekarskie i cukiernicze. Lista ta ciągle się poszerza, a to ze względu na rosnące zainteresowanie klientów.

Dodano: 15 stycznia 2021
Podziel się na: