INTERMARCHÉ I BRICOMARCHÉ PARTNERAMI MERYTORYCZNYMI KONGRESU FIRM RODZINNYCH

INTERMARCHÉ I BRICOMARCHÉ PARTNERAMI MERYTORYCZNYMI KONGRESU FIRM RODZINNYCH

Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, dołącza do Kongresu Firm Rodzinnych (KFR) jako partner merytoryczny tego przedsięwzięcia. Jest to pierwsze i jedyne wydarzenie o tej skali na Dolnym Śląsku, które skierowane jest do osób z całej Polski prowadzących firmy rodzinne. Organizatorem Kongresu jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się od 2 do 3 września br. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

„Gotowi na jutro”

IV edycja Kongresu Firm Rodzinnych pod hasłem „Gotowi na jutro” będzie poświęcona sytuacji firm rodzinnych w obliczu pandemii koronawirusa. Inicjator i twórca Kongresu, dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, podczas tegorocznego spotkania zamierza zwrócić uwagę uczestników na fakt, że obecna sytuacja, pomimo wyzwań, jakie za sobą niesie, może być impulsem do stworzenia nowych koncepcji rozwoju. Celem wydarzenia jest wskazanie udanych przykładów reorientacji biznesowej, nowych modelów zarządzania i współpracy oraz nowych potrzeb rynku. Grupa Muszkieterów posiada wieloletnie doświadczenie wypracowane w tym zakresie, a w jej strukturach zrzeszony jest szereg firm rodzinnych. W trakcie pandemii Muszkieterowie zapewniali przedsiębiorcom potrzebne narzędzia, by mogli oni poradzić sobie z niespodziewaną sytuacją, stale analizując również potrzeby właścicieli sklepów oraz oczekiwania rynku.

Kongres Firm Rodzinnych to imponujące przedsięwzięcie wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Z zadowoleniem przystępujemy do tego wydarzenia w charakterze partnera merytorycznego, ponieważ od początku naszej działalności wspieramy firmy rodzinnemówi Bartłomiej Tarłowski, Kierownik Działu Rekrutacji i Szkoleń Franczyzobiorców, i dodajeDzięki wieloletniemu doświadczeniu posiadamy niezbędne do prowadzenia biznesu narzędzia, w które wyposażamy właścicieli sklepów sieci Intermarché i Bricomarché. Wieloletnie, pozytywne wyniki naszych działań pokazują, że firmy rodzinne doceniają taki model współpracy.

Głos Intermarché w dyskusji o rozwoju

Jednym z wydarzeń zaplanowanych w programie Kongresu Firm Rodzinnych jest panel dyskusyjny pt. „Partnerstwo dla rozwoju”. Wśród zaproszonych do udziału w nim panelistów jest Marek Feruga – prezes Fundacji Muszkieterów i właściciel trzech sklepów sieci Intermarché. Moderatorem dyskusji będzie dr hab. Krzysztof Safin, a rozmowa ma dotyczyć modyfikacji planów rozwojowych w przedsiębiorstwach w wyniku zmian zachodzących w ich otoczeniu oraz uwarunkowań wewnętrznych. Mogą to być m.in. ograniczone zasoby finansowe, technologiczne lub wyzwania w skalowaniu działań. Celem rozmowy zaproszonych gości jest pokazanie uczestnikom Kongresu, że przedsiębiorstwa rodzinne nie są osamotnione w podejmowaniu tego typu wyzwań. Panel dostarczy również wiedzy m.in. o sprawdzonych źródłach finansowania rozwoju oraz franczyzowym modelu współpracy.

„Gotowi na jutro” to główny motyw wydarzenia, podczas którego opowiemy, w jaki sposób franczyza może przyczynić się do przełamywania barier w rozwoju tego typu podmiotów gospodarczych – dodaje Bartłomiej Tarłowski

Kongres Firm Rodzinnych

od 2 do 3 września 2021r. 

Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Dodano: 05 lipca 2021
Podziel się na: