GRUPA MUSZKIETERÓW WŚRÓD NAJLEPSZYCH SIECI HANDLOWYCH W POLSCE ZESTAWIENIA MAGAZYNU „HOME&MARKET”

GRUPA MUSZKIETERÓW WŚRÓD NAJLEPSZYCH SIECI HANDLOWYCH W POLSCE ZESTAWIENIA MAGAZYNU „HOME&MARKET”

Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, znalazła się w czołówce najlepszych polskich sieci handlowych rankingu Index H&M 500 magazynu „Home&Market”. Redakcja miesięcznika wyłoniła w swoim zestawieniu 500 najważniejszych firm w swoich branżach i wybrała spośród nich te najlepsze. Grupa Muszkieterów znalazła się wśród 17 najważniejszych sieci handlowych działających w Polsce, które są godne zaufania i które poleca zespół redakcyjny.

W swoim najnowszym, marcowo-kwietniowym numerze magazyn „Home&Market” przedstawił zestawienie Index H&M 500 dotyczący sieci handlowych. Redakcja tego jednego z wiodących pism branżowych, na którą składają się eksperci w swoich dziedzinach, wybrała najlepsze sieci handlowe działające w Polsce. Jednym z kluczowych czynników, jakie brano pod uwagę w ocenie firm, było ich zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i działań dla społeczności.

„Zaufanie to dla nas słowo klucz – firmy, które przedstawiamy w Index H&M 500, wybieramy, opierając się na własnym wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy naszych ekspertów. Z największą starannością analizujemy zjawiska, które w nich zachodzą. Wiemy, że prowadzenie biznesu nie jest możliwe bez ingerencji w środowisko, w relacje społeczne, ale wiemy też, że mądrzy przedsiębiorcy potrafią równoważyć swoją działalność, wspierając ciekawe inicjatywy”czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

Index H&M 500 redakcja „Home&Market” zainicjowała w 2021 roku. Najlepsze sieci handlowe w Polsce magazyn wybrał po raz pierwszy.

–. Zestawienie potwierdza naszą czołową pozycję oraz ważne miejsce w krajowym i lokalnym krajobrazie. Wiemy, jak ważna jest działalność prospołeczna. Jest ona na stałe wpisana w strategię realizowaną przez Grupę Muszkieterów. Niezależni polscy przedsiębiorcy, prowadzący sklepy Intermarché i Bricomarché, organizują akcje na rzecz lokalnej społeczności. Wiemy bowiem, że znajomość otoczenia, wśród którego żyją i pracują właściciele supermarketów, pozwala im lepiej poznać i odpowiadać na potrzeby ludzi. Również centrala Grupy Muszkieterów realizuje liczne działania prospołeczne. Wśród tych najważniejszych można wymienić organizację bezpłatnych badań mammograficznych w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek” czy „Wakacje z Muszkieterami”. Szczególnym świadectwem społecznego zaangażowania Grupy jest dziś również wsparcie obywateli Ukrainy w obliczu agresji Rosji. Przekazaliśmy na ich rzecz wsparcie finansowe, a także rzeczowe – w postaci konwojów 17 tirów z niezbędnymi produktami na łączną kwotę ponad 4 mln zł. mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

To jeden z wielu sukcesów Grupy Muszkieterów – jest ona regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in.: na Liście 2000 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (56. pozycja w 2021 r.), w rankingu „Top 500 CEE” przygotowywanym przez „Rzeczpospolitą” we współpracy z firmą Coface (98. miejsce w 2021 r.), w rankingu „1000 największych firm w Polsce” „Gazety Finansowej” (47. miejsce w 2020 r.), w zestawieniu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.) czy w rankingu „30 najpopularniejszych franczyz” magazynu „Franczyza & Biznes” (16. miejsce w 2021 r.).

Dodano: 13 maja 2022
Podziel się na: