GRUPA MUSZKIETERÓW WŚRÓD 100 NAJWIĘKSZYCH FIRM EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

GRUPA MUSZKIETERÓW WŚRÓD 100 NAJWIĘKSZYCH FIRM EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

Grupa Muszkieterów, zarządzająca sklepami Intermarché i Bricomarché, zajęła 98. pozycję w rankingu „Top 500 CEE 2020” przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz Coface. Jest to zestawienie 500 największych firm z Europy Środkowo-Wschodniej. Handel, w którym działają sieci Intermarché i Bricomarché, został wymieniony jako trzecia najmocniejsza branża z 15,2-proc. udziałem w sumie przychodów.

Ranking „Top 500 CEE 2020” został przygotowany na podstawie przychodów wypracowanych przez poszczególne firmy w 2019 roku. Grupa Muszkieterów osiągnęła wówczas wynik w wysokości 1 818 mln euro, dzięki czemu zajęła 98. miejsce w zestawieniu.

Wyróżnienie w rankingu przygotowanym przez „Rzeczpospolitą” to dla nas dodatkowa motywacja do dalszej, wytężonej pracy. Obecność w zestawieniu potwierdza dobre wyniki Grupy Muszkieterów, a także umacnia naszą pozycję wśród największych firm w regionie – podkreśla Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce i dodajeWłaściciele i pracownicy supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz osoby zatrudnione w centrali dokładają starań, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Przygotowaliśmy m.in. nowe formy współpracy dla przedsiębiorców oraz koncept sklepu – Intermarché Power, kontynuujemy ekspansję naszych sieci handlowych, a także rozwijamy rozwiązania z zakresu e-commerce: Bricomaty oraz Intermarché Drive. Jesteśmy przekonani, że nasze działania poskutkują zwiększeniem obrotów wypracowanych przez Grupę Muszkieterów i utrzymaniem mocnej pozycji wśród czołowych retailerów w Polsce.

Ranking został opublikowany na łamach dziennika 26 listopada 2020 roku, jest to 15. edycja zestawienia. Publikacja została wzbogacona o komentarze oraz analizy ekspertów z branży.

 

Dodano: 21 grudnia 2020
Podziel się na: