Grupa Muszkieterów tegorocznym laureatem nagrody „TARNOWSKIE LWY”

Grupa Muszkieterów tegorocznym laureatem nagrody „TARNOWSKIE LWY”

GRUPA MUSZKIETERÓW TEGOROCZNYM LAUREATEM NAGRODY „TARNOWSKIE LWY”

5 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród Tarnowskie Lwy, której tegorocznym laureatem została m.in. Grupa Muszkieterów. Przyznawane od 2009 roku przez Wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusza Czajkę wyróżnienie ma na celu wyłonienie osób i firm, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju gminy.
Grupa Muszkieterów została uhonorowana w związku z ubiegłorocznym otwarciem Centrum Biurowo-Magazynowego w Swadzimiu o łącznej powierzchni ponad 80 000 m2, w którym zatrudnienie znalazło ponad 1000 pracowników z terenu gminy, Poznania i okolic. Wydarzenie to uznane zostało za jedno z najważniejszych dla gospodarki regionu w ubiegłym roku. Prestiżową nagrodę podczas uroczystej gali odebrał Krzysztof Waligórski, Prezes sieci Intermarché w Polsce. Podziękował on za wyróżnienie w imieniu niezależnych, polskich przedsiębiorców prowadzących sklepy Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. Podkreślił, że w ciągu zaledwie 18 miesięcy udało się zbudować kompleks magazynowo-biurowy, który obsługuje całą Grupę, natomiast sukces ten nie byłby możliwy bez sprawnie działających struktur lokalnego samorządu.
Nagroda Tarnowski Lew należy do najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez Gminę Tarnowo Podgórne. Wśród dotychczasowych laureatów tego tytułu wymienić można zarówno przedsiębiorstwa, jak i samorządowców czy menadżerów. Podobnie jak w poprzednich latach, przyznanie nagród odbyło się w ramach tradycyjnego już Spotkania Noworocznego organizowanego przez Wójta Gminy Tarnowo Podgórne.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce:

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 260 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 230 supermarketów Intermarché i 121 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 5 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii oraz Serbii. W 2014 r. obroty Grupy Muszkieterów w Polsce wyniosły 5,43 mld złotych. W tym samym czasie Grupa w całej Europie wygenerowała obroty na poziomie przekraczającym 40 mld euro.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl i www.bricomarche.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o. ul. Janikowska 33, 61-070 Poznań
tel. 61 665 12 09
e-mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Dodano: 12 lutego 2016
Podziel się na: