Grupa Muszkieterów partnerem akcji sprzątamy brzeg Warty

Grupa Muszkieterów partnerem akcji sprzątamy brzeg Warty

W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, odbędzie się wielkie sprzątanie brzegów Warty, organizowane przez Fundację Ratuj Ryby z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Akcję eko-edukacyjną wspiera także Grupa Muszkieterów wraz z należącą do niej siecią supermarketów spożywczych Intermarché.

Celem organizowanej już po raz drugi kampanii jest posprzątanie możliwie najdłuższego odcinka rzeki. Pierwsze zbiórki śmieci w tym roku na nadwarciańskich brzegach odbyły się 17 i 22 kwietnia, ale główne działania zaplanowano na 23 kwietnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym zależy na czystkach i zadbanych brzegach Warty w Poznaniu, by przyłączyli się do naszej akcji.  Zachęcamy również inne organizacje oraz ludzi czynu do organizowania, pod tym samym hasłem, zbiórek śmieci na pozostałych odcinkach rzeki – mówi Sebastian Staśkiewicz fundator działań Fundacji Ratuj Ryby.

Na miejsce zbiórki chętnych do porządkowania brzegów Warty wybrano punkt pod mostem Królowej Jadwigi od strony centrum miasta Poznania. Start akcji zaplanowano natomiast na godzinę 10:00. Na wolontariuszy będą czekały worki na śmieci, rękawice i dużo pozytywnej energii. Do udziału w akcji zgłosiło się już kilka szkół i lokalne koła wędkarskie, a zainteresowanych wciąż przybywa. Inicjatywę Fundacji Ratuj Ryby wsparła także Grupa Muszkieterów.

Siedziba Grupy Muszkieterów od początku jej obecności w Polsce, czyli od 1996 roku, mieści się w Poznaniu. Nic więc dziwnego, że chętnie angażujemy się w kampanie na rzecz miasta. Akcja „Sprzątamy brzegi Warty” znakomicie wpisuje się również w nasze działania na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, szczególnie w ich aspekt proekologiczny – komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Ratuj Ryby oraz na stronie akcji na Facebooku: „Sprzątamy brzegi Warty” 

Dodano: 15 kwietnia 2016
Podziel się na: