Grupa Muszkieterów organizuje zbiórkę karmy dla zwierząt w ramach kampanii „ULICA CZWORONOŻNA”

Grupa Muszkieterów organizuje zbiórkę karmy dla zwierząt w ramach kampanii „ULICA CZWORONOŻNA”

GRUPA MUSZKIETERÓW ORGANIZUJE ZBIÓRKĘ KARMY DLA ZWIERZĄT
W RAMACH KAMPANII „ULICA CZWORONOŻNA”

Jeszcze do 24 lutego w sklepach sieci Intermarché prowadzona jest zbiórka karmy dla zwierząt, która następnie przekazana zostanie lokalnym schroniskom i innym organizacjom niosącym pomoc porzuconym czworonogom. Akcja pod patronatem Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! trwa od 4 lutego.

Od wielu lat w Polsce narasta problem porzucania zwierząt domowych przez nieodpowiedzialnych właścicieli. W efekcie przepełnione schroniska nie są w stanie same zapewnić odpowiedniej opieki bezdomnym czworonogom. Dzięki działalności wielu organizacji pozarządowych możliwa jest jednak poprawa trudnych warunków bytowych mieszkańców schronisk. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli z 2013 r. to właśnie wysiłki niezależnych stowarzyszeń sprawiają, że wzrasta w Polsce liczba adoptowanych zwierząt.

– Należy wspierać instytucje, które starają się zapewnić naszym mniejszym przyjaciołom godne życie. Pragniemy zachęcić klientów Intermarché do przekazywania zakupionej karmy na rzecz bezdomnych zwierząt. Każda, nawet najdrobniejsza pomoc, ma znaczenie, dlatego apelujemy do wszystkich by podzieli się informacją o akcji z innymi i zachęcili bliskich do wzięcia w niej udziału – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Zbiórka karmy to część szerszej kampanii Intermarché skierowanej do właścicieli psów i kotów. Sieć zachęca w niej miłośników zwierząt do odwiedzania sklepów Intermarché i dedykowanej pupilom „Ulicy Czworonożnej”, gdzie m.in. mogą oni znaleźć szeroki wybór karm – od prostych, niskobudżetowych, po wysokogatunkowe, zbilansowane produkty, poszukiwane przez profesjonalnych hodowców. W trosce zdrowie zwierząt Intermarché współpracuje również z lekarzami weterynarii, którzy radzą klientom, jak dbać o czworonogi, by były sile i zdrowe. Tak szeroka oferta produktów dla zwierząt jest odpowiedzią Intermarché na obecne rynkowe trendy i wyróżnia sieć na tle konkurencji.

Informacje o Fundacji Viva!

Fundacja Viva! od lat zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Cel ten realizuje przez różnorodne działania – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych, aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Organizacja zachęca również do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce:

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 270 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 230 supermarketów Intermarché i 121 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 5 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii oraz Serbii.

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska Sp. z o.o., ul. Świętego Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne
tel. 61 665 12 09
e-mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Dodano: 18 lutego 2016
Podziel się na: