Na „Liście 500” dziennika „Rzeczpospolita” ponownie znalazła się Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché. Firma uplasowała się na 41. miejscu, awansując o 3 pozycje względem ubiegłego roku. Jest to potwierdzenie dobrych wyników Grupy Muszkieterów i umocnienie jej pozycji wśród najlepszych firm w Polsce.
W rankingu zostały ujęte ubiegłoroczne wyniki szyldów Intermarché i Bricomarché, wchodzących w skład Grupy Muszkieterów. W 2017 roku Grupa wypracowała obroty w wysokości 7,1 miliarda złotych – to o ponad 8,5 proc. więcej niż w roku poprzednim.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grupa Muszkieterów po raz kolejny została wyróżniona w tak cenionym, ogólnopolskim rankingu. Nasze wyniki za rok 2017 są powodem do dumy i jednocześnie wielką motywacją do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że nasze działania w 2018 roku przyniosą równie satysfakcjonujące efekty – komentuje Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce, i dodaje – Właściciele sklepów Bricomarché i Intermarché wraz z pracownikami Grupy intensywnie pracują nad wdrożeniem kolejnych inicjatyw handlowych. Ich celem jest wsparcie nas w walce o polskiego klienta oraz osiągnięciu kolejnych sukcesów. Polski rynek i jego trwająca konsolidacja wymagają od nas coraz śmielszych i skuteczniejszych działań. Mamy świadomość możliwości, które stoją przed nami zarówno na rynku DIY, jak i na rynku spożywczym, ale także wyzwań, które konkurencyjność polskiego rynku stawia przed nami. Jesteśmy w pełni zmobilizowani, aby i w tym roku budować siłę Grupy i wzrost naszych obrotów.
Dziennik ekonomiczno-prawny „Rzeczpospolita” od 1999 roku publikuje „Listę 500”, dzięki której pokazuje kondycję największych polskich firm, a także całościowo podsumowuje sytuację gospodarczą w kraju. Zestawienie opiera się na przychodach ze sprzedaży przedsiębiorstw w poprzedzającym roku. Edycja 2018 przyniosła rekordowe wyniki. Najbardziej dochodowe firmy w Polsce uzyskały razem blisko 1,5 bln zł przychodu. Był to wzrost o niemal 5,1 proc. rok do roku. Ranking pokazał, że system gospodarczy szybko się rozwija i ma możliwość utrzymania tendencji wzrostowej.