GRUPA MUSZKIETERÓW I FUNDACJA MUSZKIETERÓW WYRÓŻNIONE W ZESTAWIENIU NAJLEPSZYCH PRAKTYK CSR

GRUPA MUSZKIETERÓW I FUNDACJA MUSZKIETERÓW WYRÓŻNIONE W ZESTAWIENIU NAJLEPSZYCH PRAKTYK CSR

Już po raz kolejny dobre praktyki Grupy Muszkieterów i Fundacji Muszkieterów zostały docenione w najważniejszym raporcie CSR w Polsce opracowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Grupa Muszkieterów została wyróżniona za zwiększanie świadomości w zakresie profilaktyki nowotworów piersi i promocji badań mammograficznych. Z kolei Fundacja Muszkieterów, która od lat stawia sobie za cel pomoc osobom dotkniętym wykluczeniem, w 2020 roku skupiła się na wsparciu rzeczowym 20 najbardziej potrzebujących instytucji w swojej najbliższej okolicy.

Tegoroczna, 19. edycja Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” uwzględniła dwie kampanie prowadzone w ubiegłym roku przez Grupę Muszkieterów i Fundację Muszkieterów. Pierwsza z nich to kontynuacja prowadzonej już od 13 lat akcji „Muszkieterowie dla Polek”, w ramach której przed wybranymi sklepami sieci Intermarché i Bricomarché Polki mogły bezpłatnie przebadać się w mammobusach. Kampania kierowana jest do kobiet w wieku 50-69 lat, ponieważ to one znajdują się w grupie największego ryzyka, oraz realizowana jest w małych i średnich miastach w czterech województwach: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim oraz zachodniopomorskim. W 2020 roku przebadano ponad 4 000 kobiet, a od 2008 roku łącznie ponad 70 000.

Druga wyróżniona kampania – zrealizowana przez Fundację Muszkieterów – wsparła podopiecznych 20 instytucji – głównie domów pomocy społecznej, ale także m.in. hospicjum czy zakładu opiekuńczo-leczniczego – zlokalizowanych w 11 województwach (dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim). Przekazano łącznie 6 000 masek ochronnych, 400 przyłbic, 20 000 rękawic jednorazowych, 1 000 litrów płynu do dezynfekcji, a także około 7 000 sztuk środków czystości, takich jak m.in. odświeżacze powietrza, neutralizatory zapachów, płyny uniwersalne, do łazienki, naczyń czy szyb. Całościowe wsparcie Fundacji Muszkieterów na rzecz potrzebujących w ramach tej akcji wyniosło ponad 120 tysięcy złotych.

– Niezwykle się cieszymy, że z roku na roku działania Grupy Muszkieterów są wyróżniane w kolejnych edycjach raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Oznacza to bowiem, że nasze akcje są zauważane przez specjalistów z obszaru CSR. mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów i dodajeZeszły rok był dla wszystkich bardzo trudny, postanowiliśmy zatem zgodnie z celem naszej Fundacji pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebowali. Udało nam się wesprzeć w walce z koronawirusem 20 ośrodków pomocy społecznej, za co wszystkim zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękuję.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to publikacja przygotowywana cyklicznie od 19 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zestawienie jest największym w Polsce przeglądem działań w zakresie CSR za dany rok. Pokazuje różnorodność praktyk oraz liczbę przedsiębiorstw, które angażują się i komunikują podejmowane inicjatywy. Najnowszy raport został przedstawiony 15 kwietnia br. podczas wydarzenia online.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępnia cały raport do pobrania w wersji PDF na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2020/.

Dodano: 16 kwietnia 2021
Podziel się na: