GRUPA MUSZKIETERÓW AWANSUJE NA LIŚCIE 500 NAJWIĘKSZYCH FIRM W POLSCE

GRUPA MUSZKIETERÓW AWANSUJE NA LIŚCIE 500 NAJWIĘKSZYCH FIRM W POLSCE

Grupa Muszkieterów zajęła 51. pozycję w najnowszym zestawieniu „Lista 500” przygotowywanym corocznie przez dziennik „Rzeczpospolita”. Tym samym Muszkieterowie awansowali o dwa miejsca w porównaniu do zeszłego roku. Otwierając drugą 50-tkę rankingu, Grupa potwierdza umocnienie swojej pozycji wśród głównych graczy na polskim rynku handlowym.

„Lista 500” autorstwa dziennika „Rzeczpospolita” to zestawienie największych przedsiębiorstw w Polsce, którego celem jest zobrazowanie aktualnej sytuacji gospodarczej w kraju. Opublikowany właśnie ranking opracowany został na podstawie przychodów firm ze sprzedaży osiągniętych w 2021 roku.

Obroty supermarketów sieci Intermarché i Bricomarché wraz ze stacjami paliw, którymi zarządza Grupa Muszkieterów, ukształtowały się w ubiegłym roku na poziomie blisko 8,9 miliardów złotych. Był to rekordowy wynik w historii Grupy i oznaczał ponad 13 proc. wzrost obrotów w porównaniu z 2020 rokiem.

Bardzo cieszymy, że Grupa Muszkieterów od lat utrzymuje się w czołówce największych firm w Polsce. Dodatkową satysfakcję daje nam fakt, że w porównaniu z ubiegłym rokiem udało nam się awansować w zestawieniu, co potwierdza, że dynamicznie się rozwijamy i idziemy w dobrym kierunku mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Dodano: 28 listopada 2022
Podziel się na: