FUNDACJA MUSZKIETERÓW ZABIERA 600 DZIECI NA LETNIE WAKACJE

FUNDACJA MUSZKIETERÓW ZABIERA 600 DZIECI NA LETNIE WAKACJE

W ramach akcji Wakacje z Muszkieterami, Fundacja Muszkieterów już po raz piąty organizuje letni wypoczynek dla dzieci w wieku 8-14 lat pochodzących z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych instytucji opiekuńczo-wychowawczych. W tym roku na kolonie do Julinka pod Warszawą pojedzie 600 dzieci z całej Polski, w tym ok. 50, które przyjechały do naszego kraju z objętej wojną Ukrainy. W sumie w okresie od 3 lipca do 27 sierpnia zaplanowano osiem turnusów. W ciągu ostatnich czterech edycji akcji, Fundacja udzieliła wsparcia podopiecznym z ponad 5000 organizacji i wysłała na wakacje ponad 3500 dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy wakacyjny wyjazd poza miejsce zamieszkania.

Pod okiem wykwalifikowanych opiekunów najmłodsi skorzystają m.in. z atrakcji parku rozrywki w Julinku, pojadą na wycieczkę do Warszawy, a nawet odbędą trening szermierczy, który poprowadzą ambasadorzy Wakacji z Muszkieterami – floreciści Klubu Uczelnianego AZS reprezentujący Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wartości Grupy Muszkieterów, takie jak: odwaga, uczynność, mądrość, otwartość, wrażliwość, sumienność, pracowitość i uczciwość są bliskie także sportowcom. Od kilkunastu lat wspieramy szermierzy z klubu Muszkieterowie Warta Poznań i z radością kontynuujemy tę działalność również w ramach akcji Wakacje z Muszkieterami. Treningi i zabawy, które prowadzą ambasadorzy, cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością i z pewnością są elementem, który wyróżnia nasze wyjazdy spośród wszystkich innych – mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

Wyjazdy są w pełni finansowane dzięki Fundacji Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché oraz dzięki klientom sklepów tych sieci, którzy zapełnili fundacyjne skarbonki ustawione przy kasach lub zakupili torby oznaczone logo Fundacji. Właściciele sklepów współpracują z takimi organizacjami jak: Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Gminne Ośrodki Pomocy, Domy Dziecka, Szkoły Podstawowe oraz inne organizacje pozarządowe. To właśnie oni najlepiej znają lokalne potrzeby.

Rok szkolny jest dla dzieci pełen wyzwań i ciężkiej pracy, dlatego tak ważny jest wakacyjny wypoczynek. Zasługuje na niego każdy, bez względu na sytuację rodzinną, czy materialną. Akcja Wakacje z Muszkieterami powstała po to, by najmłodsi mogli beztrosko się bawić, wypoczywać na świeżym powietrzu i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami, ale także uczyć się. Ten rok jest wyjątkowy – w turnusach wezmą też udział dzieci, które przyjechały z Ukrainy. Mamy nadzieję, że takie prawdziwe wakacje pozwolą im choć na trochę oderwać się od tematu wojny i jeszcze bardziej zintegrować się z dziećmi z Polski – podsumowuje Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów.

W ciągu ostatnich czterech edycji akcji, Fundacja udzieliła wsparcia podopiecznym z ponad 5000 organizacji i wysłała na wakacje ponad 3500 dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy wakacyjny wyjazd poza miejsce zamieszkania.

Dodano: 13 lipca 2022
Podziel się na: