BRICOMARCHÉ WSPIERA ROZWÓJ ZAWODOWY MŁODZIEŻY

BRICOMARCHÉ WSPIERA ROZWÓJ ZAWODOWY MŁODZIEŻY

Już po raz drugi, na zaproszenie właściciela Bricomarché w Siedlcach, 30 uczniów tamtejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika odwiedziło Bazę Grupy Muszkieterów w Swadzimiu. Wycieczka odbyła się 12 kwietnia br. i była wynikiem współpracy marketu Bricomarché z ZSP nr 2 w Siedlcach, gdzie od 3 lat obejmuje patronatem klasę handlową.

Podczas wycieczki, uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w Centrali, jakie procesy logistyczne są tam prowadzone, a także poznali specyfikę działania poszczególnych działów. Na uczestników wyjazdu czekały również inne atrakcje i niespodzianki, w tym m.in. quiz z nagrodami czy zwiedzanie zwykle niedostępnych hal magazynowych.

Współpracę z ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach rozpoczęliśmy tuż po otwarciu naszego marketu, czyli 3 lata temu. Już wtedy branża handlowa borykała się z brakami kadrowymi, dlatego postanowiliśmy spróbować rozwiązać ten problem. Współpraca zapewnia korzyści obu stronom. Dla sieci jest to szansa pozyskania zaufanych i wykwalifikowanych pracowników. Z kolei uczniowie mogą rozwijać umiejętności na stażach, co w przyszłości ułatwi im wejście na rynek pracy – komentuje Arkadiusz Konopka, właściciel sklepu Bricomarché w Siedlcach i dodaje – Mamy nadzieję, że wycieczka do Centrali Muszkieterów w Swadzimiu pozwoli jeszcze bardziej zacieśnić relacje między uczniami a siecią, a także zachęci ich do rozwijania swoich przedsiębiorczych i handlowych kompetencji.

Współpraca Bricomarché z ZSP nr 2 w Siedlcach obejmuje możliwość staży i praktyk, trwających od 2 do 4 tygodni, na które przyjmowane są corocznie 4 osoby z klasy patronackiej. Wraz z Bricomarché patronat nad klasą handlową obejmuje m.in. Izba Handlowa.

Dodano: 07 maja 2019
Podziel się na: