W sierpniu Bricomarché uruchomiło kolejne dwa składy budowlane – w Lubawie oraz w Złocieńcu. Sieć planuje w ten sposób zwiększyć sprzedaż materiałów budowlanych, a także zapewnić firmom oraz klientom indywidualnym kompleksową obsługę na każdym etapie prac budowlanych czy ogrodowych. Pierwszy taki magazyn rozpoczął działalność w kwietniu 2017 roku w Śremie.
Składy budowlane to magazyny zaopatrujące sklepy Bricomarché, a także bezpośrednio ich klientów w materiały budowlane oraz asortyment ogrodniczy z wykorzystaniem samochodów HDS, które zapewniają transport bezpośrednio pod adresy realizowanych inwestycji. Powstanie składów budowlanych wynika z konsekwentnie realizowanej strategii opartej na stałym rozwoju oferty dom i ogród. Wdrożenie nowego modelu dystrybucji pozwoli zwiększyć potencjał sieci Bricomarché w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych na większą skalę oraz poszerzyć ofertę produktową sieci.
– Prace nad koncepcją magazynów budowlanych rozpoczęły się w czerwcu 2016 roku, a już niecały rok później pierwszy skład został otwarty. Projekt pilotażowy spełnił swoje zadanie – liczba zamówień w ciągu ostatniego roku sukcesywnie się zwiększała. Jeszcze w tym roku planujemy otwarcie kolejnych trzech składów budowlanych. Łącznie sześć lokalizacji obejmie swoim zasięgiem i da zaplecze wszystkim sklepom Bricomarché w całej Polsce – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce.
Skład Budowlany w Lubawie został otwarty 21 sierpnia br., a skład w Złocieńcu 28 sierpnia br. Powierzchnia poszczególnych składów wynosi od 3000 do 7000 m2. Lokalizacje magazynów zostały dobrane w taki sposób, aby wszystkie sklepy Bricomarché miały łatwy dostęp do produktów budowlanych i ogrodniczych. Na każdy ze składów przypada na chwilę obecną od 20 do nawet 40 sklepów. Składy budowlane są buforem dla marketów, które składają najczęściej duże, pełnotirowe zamówienia u dostawców, domówienia paletowe natomiast są realizowane już przez skład budowlany. Działalność składu w porównaniu do innych hurtowni czy magazynów wyróżnia większa elastyczność. Zamówienia odbywają się zgodnie z określonym harmonogramem, dzięki czemu współpraca jest regularna i przejrzysta, a specyfika składu i jego niewielka odległość od sklepów pozwalają na szybszą reakcję.
Na korzyści z uruchomienia składów Bricomarché mogą liczyć także dostawcy, ponieważ nowe rozwiązanie zwiększy skalę dystrybucji ich produktów. Jest to także szansa na współpracę dla mniejszych, lokalnych producentów.