Blisko 750 kobiet zbadało swoje zdrowie w II kwartale tegorocznej kampanii „MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”

Blisko 750 kobiet zbadało swoje zdrowie w II kwartale tegorocznej kampanii „MUSZKIETEROWIE DLA POLEK”

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u Polek. Niestety, co roku obserwujemy rosnącą zapadalność na tę chorobę. Odpowiednio wczesna diagnostyka pozwoliłaby uratować dziennie aż 7 kobiet. Grupa Muszkieterów od 9 lat aktywnie zachęca do badań diagnostycznych, prowadząc kampanię profilaktyki raka piersi „Muszkieterowie dla Polek”. W drugim kwartale tegorocznej edycji akcji przebadanych zostało blisko 750 kobiet.

Aż w 80 proc. przypadków zachorowań na nowotwór piersi, za przyczynę zgonu odpowiada zbyt późne wykrycie choroby. Dlatego tak istotna jest odpowiednio wczesna diagnostyka i edukacja pacjentek. Grupa Muszkieterów od 9 lat aktywnie zachęca kobiety do badań profilaktycznych i przełamania bariery leku przed ich wynikami. W ramach akcji ?Muszkieterowie dla Polek? kobiety, szczególnie w wieku 50-69 lat, należące do grupy największego ryzyka, mogą poddać się bezpłatnemu badaniu oraz skorzystać z porad ekspertów w specjalnych mammobusach, przy wybranych sklepach Intermarché i Bricomarché.

 

INFORMACJE O BADANIACH MAMMOGRAFICZNYCH
W POSZCZEGÓLNYCH MIASTACH

 

? Badania umożliwiające wykrycie nowotworu mogą budzić wśród kobiet lęk, jednak wczesne wykrycie choroby pozwala w wielu przypadkach na całkowity powrót do zdrowia. Organizując co roku akcję ?Muszkieterowie dla Polek? podkreślamy, jak istotna jest odpowiednia profilaktyka i zachęcamy panie do regularnych badań mammograficznych. ? mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów. ? W II kwartale tegorocznej kampanii, podczas 18 dni badań przebadane zostały 743 kobiety w 16 miastach. U 75 pań wykryto zmianę łagodną, natomiast 22 pacjentki otrzymały skierowanie na dodatkowe badania w ramach diagnostyki pogłębionej ? podsumowuje.

Partnerem akcji ?Muszkieterowie dla Polek? jest Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” z Zielonej Góry.

 

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu ?dom i ogród? w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 280 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu ?dom i ogród? Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie ponad 360 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 15 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii i Portugalii.

Dodano: 05 lipca 2016
Podziel się na: