1000 DZIECI POJEDZIE NA WAKACJE Z MUSZKIETERAMI

1000 DZIECI POJEDZIE NA WAKACJE Z MUSZKIETERAMI

28 czerwca br. w Gdańskiej Szkole Floretu, odbyło się uroczyste przekazanie biletów, dzieciom, które udadzą się na letni wypoczynek w ramach akcji „Wakacje z Muszkieterami. Uroczystego wręczenia dokonali wybitna polska florecistka i medalistka olimpijska – Sylwia Gruchała oraz Prezes Fundacji Muszkieterów – Marek Feruga.

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji Fundacji Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. W tym roku letnie kolonie w górach i nad morzem spędzi blisko 1000 dzieci z całej Polski. Z województwa pomorskiego będzie ich 66, w wieku od 8 do 14 lat. Oprócz zabaw i wypoczynku dzieci poznają 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.

Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto – To charakter, a nie kapelusz z piórem, tworzy z Ciebie Muszkietera! – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Dlatego Fundacja Muszkieterów postanowiła zapewnić je swoim podopiecznym we współpracy ze szkołami, fundacjami, stowarzyszeniami, domami dziecka i lokalnymi instytucjami miejskimi. Pierwszy autokar ruszy już 16 lipca. Łącznie w trakcie trwania akcji odbędzie się 9 kolonijnych turnusów
w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie. Akacja jest finansowana przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda.

Dodano: 29 czerwca 2017
Podziel się na: