Fundacja Muszkieterów organizuje zbiórkę publiczną o numerze 2017/52/OR w 19 wybranych sklepach Intermarché i Bricomarché na terenie całego kraju. Celem zbiórki jest pozyskanie dodatkowych funduszy na działalność pożytku publicznego Fundacji Muszkieterów. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży oraz pomoc dzieciom przewlekle chorym i niepełnosprawnym w leczeniu i rehabilitacji.

Fundacja Muszkieterów już od 15 lat działa na rzecz lokalnych społeczności, w których działają jej fundatorzy - Muszkieterowie czyli właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché. Do tej pory Fundacja wysłała prawie 1000 dzieci na letni wypoczynek, wspomogła kwotą 12 mln złotych przeszło 3000 organizacji społecznych działających lokalnie, oddała do użytku 128 placów zabaw w całym kraju, a także zorganizowała ponad 100 przedstawień dla najmłodszych. Dodatkowo udziela pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja Muszkieterów posiada status organizacji pożytku publicznego, co uprawnia ją do organizacji zbiórki publicznej. W tym roku zbiórka organizowana jest w Intermarché i Bricomarché po raz pierwszy.

- Dostajemy bardzo dużo pozytywnych informacji zwrotnych od naszych podopiecznych oraz beneficjentów naszych programów. Według nich nasze działania przynoszą wiele dobrego, wypływają na ich rozwój oraz realnie pomagają przezwyciężyć codzienne zmagania. Chcemy zintensyfikować nasze działania: zapewnić wyjazdy wakacyjne oraz pomóc w skorzystaniu z właściwej rehabilitacji jeszcze większej grupie dzieci. Teraz każdy z klientów wybranych sklepów Intermarché i Bricomarché może stać się częścią tego dzieła pomocy poprzez włączenie się w naszą zbiórkę publiczną - powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów i właściciel supermarketów Intermarché w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Wykaz supermarketów wraz z adresami podajemy poniżej:  

Additional information