?PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM? W INTERMARCHÉ
I WŁĄCZ SIĘ W WALKĘ Z NIEDOŻYWIENIEM DZIECI W POLSCE

 

25 i 26 września sieć supermarketów spożywczych Intermarché weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności ?Podziel się Posiłkiem?. W ramach współpracy Grupy Muszkieterów z polskimi Bankami Żywności w 48 wybranych sklepach Intermarché wolontariusze kampanii będą przyjmowali produkty żywnościowe na posiłki dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy odwiedzić jeden z supermarketów sieci Intermarché 25 lub 26 września i przekazać dyżurującym w sklepie wolontariuszom Banków Żywności dowolne produkty spożywcze z długim terminem ważności. Szczególnie mile widziane będą w tym roku olej, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, ryż, kasza i mleko.

? To już ósmy rok z rzędu kiedy Muszkieterowie angażują się w walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce. Podczas zeszłorocznej akcji w sklepach Intermarché udało się zebrać ponad 11,6 ton żywności ? to tysiące posiłków dla tysięcy dzieci ? mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Problem niedożywienia dzieci wciąż w Polsce istnienie. Brak odpowiedniej diety ma negatywny wpływ nie tylko na prawidłowy rozwój fizyczny najmłodszych, ale zaburza także ich procesy myślowe, osłabiając koncentrację i powodując trudności w nauce. ? Jeśli będziemy działać wspólnie, damy dzieciom szansę na lepszą przyszłość. Wystarczy naprawdę niewiele ? dodaje Eliza Orepiuk-Szymura.

 

Do udziału w akcji ?Podziel się Posiłkiem? zapraszają sklepy Intermarché w:

Andrychowie, Bełżycach, Bystrzycy Kłodzkiej, Częstochowie, Darłowie, Drezdenku, Działdowie, Dzierżoniowie, Giżycku, Gorzowie Wlkp., Górze, Grudziądzu, Jasinie, Jaworze, Kętrzynie, Koninie, Kościanie, Krośnie, Kwidzynie, Lęborku, Libiążu, Lubaniu, Mogilnie, Morągu, Nisku, Ozorkowie, Pabianicach, Pile, Poznaniu, Przeworsku, Pucku, Skwierzynie, Sławnie, Starogardzie Gdańskim, Strzelcach Krajeńskich, Szczecinku, Tarnobrzegu, Tczewie, Tomaszowie Lubelskim, Trzebini, Turku, Ustce i Zduńskiej Woli.

 

Informacje o Grupie Muszkieterów:

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu ?dom i ogród? w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 260 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu ?dom i ogród? Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie prawie 350 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 14 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 5 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii oraz Serbii.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl oraz na kanale Youtube.


Dodatkowych informacji udziela:

Eliza Orepiuk-Szymura
Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o., ul. Św. Mikołaja 5, Swadzim 62-080 Tarnowo Podgórne
tel.: 61 665 12 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Additional information