RUSZA II EDYCJA AKCJI "WAKACJE Z MUSZKIETERAMI"

Inicjatywa Fundacji Muszkieterów - "Wakacje z Muszkieterami" - jest odpowiedzią na niepokojące wyniki raportu GUS "Dochody i warunki życia ludności w Polsce", które donoszą, że 50% dzieci z polskich rodzin nie wyjeżdża na wakacje poza miejsce zamieszkania.

Dlatego też Muszkieterowie po raz kolejny postanowili zmierzyć się z tym problemem społecznym, poprzez zapewnienie dzieciom możliwości rozwoju oraz poznania naszego kraju w radosnej wakacyjnej atmosferze.

Celem akcji "Wakacje z Muszkieterami" jest zorganizowanie wypoczynku dla niemal 1000 dzieci w wieku 8-14 lat z całej Polski, z rodzin niezamożnych, a także dzieci przebywających w ośrodkach opiekuńczych, które osiągnęły dobre wyniki w nauce.

Wakacje to czas wypoczynku, a także zdobywania nowej wiedzy przez doświadczanie nowych miejsc, poznawanie nowych kultur i ludzi.

 

Chcemy nagrodzić dzieci za postawę społeczną i podejście do obowiązku szkolnego
oraz wzmocnić w nich pozytywne wartości i wiarę we własne możliwości:

 

W tym celu stworzyliśmy motto:

TO CHARAKTER, A NIE KAPELUSZ Z PIÓREM, CZYNI Z CIEBIE MUSZKIETERA!

 

Motto daje do zrozumienia, że w życiu trzeba cały czas pracować nad sobą. Fundacja Muszkieterów pragnie uczestniczyć w pielęgnowaniu i rozwijaniu w dzieciach cech pozwalających osiągnąć w życiu wszystko. W związku z tym stworzyliśmy unikalny program wartości, który zostanie zrealizowany podczas "Wakacji z Muszkieterami". W trakcie kolonii każdy uczestnik wyjazdu utrwali znajomość 8 uniwersalnych wartości godnych "Małego Muszkietera".

Na przestrzeni czerwca i lipca zorganizowane zostaną dwa 10-dniowe turnusy kolonijne, podczas których dzieci odpoczną na ciepłej piaszczystej plaży w Dźwirzynie, oraz dwa 10-dniowe wyjazdy do malowniczej, górskich miejscowości Murzasichle i Sierockie.

Inicjatywa Fundacji wspierana jest przez właścicieli lokalnych sklepów Intermarché i Bricomarché z całej Polski. To dzięki ich działaniom akcja może zostać zorganizowana na tak dużą skalę.

Fundacja Muszkieterów nawiązując współpracę z organizacjami wybieranymi przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, tj. np.: Szkoły, Podstawowe, Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centa Pomocy Rodzinie, Gminne Ośrodki Pomocy, Domy Dziecka, itp., dotrze do osób, które wpisują się w podstawowe założenia akcji.

Organizatorem wyjazdów kolonijnych jest Biuro Usług Turystycznych BUT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie. Biuro może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w organizowaniu turystyki dziecięcej i młodzieżowej.

 

 

Informacje o Fundacji Muszkieterów

Fundację Muszkieterów, tworzą wszyscy właściciele supermarketów Intermarché oraz Bricomarché. Została założona w 2002 roku przy Grupie Muszkieterów, a jej głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zwłaszcza dzieciom. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje na co dzień liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché.

 

Honorowy Patronat

Patronat honorowy nad akcją sprawuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

 

Ambasador akcji

Sylwia Gruchała - najbardziej utalentowana polska florecistka, czterokrotna olimpijka, dwukrotna medalistka olimpijska. W życiu przyświeca jej motto: "Nie ma rzeczy niemożliwych", które pozwala  odnosić zarówno sportowe sukcesy, jak i pokonywać przeszkody życiowe.

 


REGULAMIN AKCJI

 

  • Regulamin akcji "Wakacje z Muszkieterami" (pobierz)

 

Additional information